• 26 września 2014
  • wyświetleń: 7074

Sportowcy otrzymali nagrody

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej odbyło się wręczenie Nagród Burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu. W imieniu burmistrza wyróżnienia dla zawodników oraz trenerów wręczyła Barbara Sopot-Zembok.

- Mamy w Pszczynie świetnych trenerów, którzy kiedyś byli zawodnikami i zdobywali medale na mistrzostwach Polski i Europy. Teraz prowadzą kolejnych sportowców, dzięki czemu z roku na rok mamy coraz więcej medali w trzech dyscyplinach: lekkiej atletyce, badmintonie i kolarstwie - mówił Dariusz Zuber, dyrektor Pszczyńskiego MORiSu.

W tym roku nagrody otrzymali:

Trenerzy:

Marzanna Helbik - trenerka LKS Pszczyna oraz od 2013 roku kadry narodowej juniorek w biegach średnich, wyszkoliła wielokrotnych mistrzów i zdobywców medali na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.
Damian Pławecki - w klubie UKS Plesbad trener wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski w badmintonie, od 2013 trener kadry narodowej młodzików w badmintonie. Silnie zaangażowany w szkolenie dzieci i młodzieży. Wieloletni działacz i propagator badmintona, organizator licznych turniejów.
Klaudiusz Migdoł - zaangażowany w rozwój kolarstwa trener Ludowego Kolarskiego UKS Pszczyna. Trener medalistów mistrzostw Polski i kadrowiczów.
Joachim Helbik - trener LKS Pszczyna. Wychowuje kadrę sprinterów i skoczków w dal.

Wręczenie nagród dla sportowców - 25.09.2014 · fot. BM/pless.pl

Zawodnicy:

Sylwia Indeka - zawodniczka PLKS Pszczyna. Złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 1500 metrów. Reprezentowała Polskę w europejskich eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbyły się w Baku, zajmując 2. miejsce i uzyskując kwalifikację olimpijską. Podczas Igrzysk Młodzieżowych w Nanjing zwyciężyła w finale biegu B.
Katarzyna Gawlak - zawodniczka PLKS Pszczyna. W 2014 roku zdobyła trzy srebrne medale podczas Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów, w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych na 2 kilometry oraz podczas Mistrzostw Polski w biegu na 1500 metrów.
Natan Fiedeń - zawodnik LKS Pszczyna. Zdobył srebrny medal w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce.
Kornelia Marczak - zawodniczka UKS Plesbad Pszczyna. Dwukrotna złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie w grze mieszanej i deblu.
Paweł Pietryja - zawodnik UKS Plesbad Pszczyna. Zdobył złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w badmintonie oraz dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorów w deblu oraz grze mieszanej.
Mateusz Manowski - zawodnik LK UKS Pszczyna. Zdobył złoty medal podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski.