pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2014
  • wyświetleń: 4568

Zatrzymano pijanych kierowców

Śląscy policjanci przeprowadzili działania "Trzeźwość". Mundurowi skontrolowali prawie 25 tys. kierowców. Niestety, 81 kierujących, w tym 4 w naszym powiecie, prowadziło swoje pojazdy po alkoholu.

W poniedziałek na drogach województwa śląskiego prowadzona była akcja pod kryptonimem "Trzeźwość". Wzięło w niej udział ponad 330 policjantów, którzy przy użyciu różnego rodzaju urządzeń do wykrywania alkoholu, lub innych substancji odurzających, skontrolowali prawie 25 tys. kierowców. Niestety, 81 kierujących prowadziło swoje pojazdy po alkoholu, a kolejnych 6 pomimo obowiązującego ich zakazu sądowego. Policjanci zatrzymali 54 uprawnienia do kierowania pojazdami.

W powiecie pszczyńskim w ręce mundurowych wpadło 4 amatorów jazdy "po kielichu". Pierwszy na liście znalazł się 22-letni mieszkaniec Siemianowic, który swoim BMW, tuż przed pierwszą w nocy, jechał ul. Żubrów w Jankowicach. Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi i... sądowy zakaz, wykluczający go jako kierowcę z uczestnictwa w ruchu drogowym.

Kolejnym panem w stanie "wskazującym" okazał się 56-letni mieszkaniec Frydka. W tym przypadku dawka alkoholu wyniosła ponad pół promila. Mężczyzna o 6.00 przemierzał na swoim motorowerze ulice Jankowic. Na szczęście, na ulicy Zacisze dopadł go czujny wzrok stróżów prawa.

W tej samej miejscowości i na tej samej ulicy, tylko kwadrans później, 64-letni mieszkaniec Ćwiklic podróżował swoją Hondą z wynikiem przekraczającym promil alkoholu we krwi.

Jako ostatni został zatrzymany do kontroli 57-letni jankowiczanin. W jego przypadku urządzenie także wskazało ponad promil. I to badanie stanu trzeźwości kierowcy policjanci przeprowadzili w Jankowicach, tyle że na ulicy Kasztanowej.

Aby uniemożliwić takim nieodpowiedzialnym osobom podobne zachowania w przyszłości, śląska drogówka już zapowiada kolejne akcje wymierzone przeciwko nim.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.