pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2014
  • wyświetleń: 3206

Łąka: Policjanci odwiedzili szkołę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

Policjanci z Pszczyny odwiedzili kolejnych uczniów ucząc ich bezpiecznych zachowań na drodze. Tym razem spotkanie odbyło się w łąckiej podstawówce.

dzieci, policja w szkole
Dzieci ze skupieniem i uwagą słuchały rad policjantów z pszczyńskiej drogówki. · fot. KPP Pszczyna


Mundurowi już z początkiem września ruszyli do szkół i przedszkoli, żeby uczyć pierwszaków właściwych zachowań na drodze. Jeden miesiąc jednak nie wystarcza na dotarcie do wszystkich maluchów. Dlatego też, już od kilku lat, cykl tego typu spotkań przedłuża się niemalże do końca roku. Od dłuższego też czasu, zarówno policjanci pszczyńskiej drogówki, jak i dzielnicowi, starają się uatrakcyjnić pogadanki o zajęcia praktyczne w terenie lub muzyczne, czy też plastyczne i zabawy. Wszystko po to, żeby dotrzeć do najmłodszych uczestników ruchu drogowego w sposób dla nich najbardziej zrozumiały i przyjemny.

26 września policjanci z pszczyńskiej drogówki udadzą się do Goczałkowic Zdroju. Tam, uczniom tej szkoły, przybliżą zasady bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych znajdującym się w ich miejscowości na popularnej "Jedynce". Do tych celów zostanie "stworzona" na hali gimnastycznej mini-jedynka, ze znakami drogowymi, sygnalizacją świetlną i kartonowymi samochodami, które przygotują uczniowie starszych klas.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj