pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 września 2014
  • wyświetleń: 5921

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Naturhouse" podaj

Artykuł sponsorowany:

Stosowałaś już różne sposoby odchudzania, a rezultatów wciąż nie widać? Maja Estkowska, dietetyk z Centrum Naturhouse w Pszczynie podpowiada, co może być tego przyczyną.

naturhouse


Jeśli każda z podejmowanych przez nas prób odchudzania kończyła się niepowodzeniem i pomimo wielu wysiłków oraz wyrzeczeń waga nadal stoi w miejscu, warto skontrolować stan naszego zdrowia. Przyczyny problemów ze spadkiem wagi mogą być różne - od nieprawidłowych nawyków żywieniowych, po czynniki na tle psychicznym, a nawet poważne schorzenia zdrowotne.

Jakie mogą być przyczyny problemów z wagą?

naturhouse


1. Niewłaściwe nawyki żywieniowe. Dieta, która nie dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników - węglowodanów, białka, tłuszczy, jak również witamin i minerałów - negatywnie wpływa na kondycję całego organizmu. - Z kolei nieregularne spożywanie posiłków, brak pełnowartościowego śniadania i kaloryczne kolacje to najczęstsze przyczyny problemów z wagą. Jeśli chcemy skutecznie walczyć z nadmiernymi kilogramami, musimy na stałe zmienić zasady odżywiania - zaleca dietetyk z Naturhouse.

naturhouse


2. Źródło problemów z wagą niekiedy tkwi też w naszej psychice. Jedną z przyczyn otyłości bywa zaburzenie samoregulacji, czyli utrata kontroli nad jedzeniem. Im bardziej staramy się nie myśleć o tym co i jak jemy, tym większą mamy potrzebę spożywania pokarmu.

naturhouse


3. Istotnym czynnikiem bywa również zaniżona samoocena, która wprawia nas w zły nastrój, przez co częściej sięgamy np. po coś słodkiego, a następnie zadręczamy się wyrzutami sumienia i wpadamy w błędne koło.

naturhouse


4. Dużą barierą w skutecznej walce z nadwagą jest także stres. Praca pod presją czasu, długotrwałe stany napięcia i konflikty są bodźcami do ciągłego podjadania między posiłkami lub w późnych godzinach nocnych, a to już prosta droga do niepotrzebnych kilogramów.

naturhouse


5. Przyczyną problemów z utratą wagi może być też zły stan zdrowia. - Jeśli kilogramy spadają bardzo powoli, należy wykonać badania w kierunku chorób tarczycy (TSH, T3, T4), a także skontrolować kondycję naszych nerek oraz stan gospodarki hormonalnej - przekonuje Maja Estkowska, dietetyk z Centrum Naturhouse. [/uli]

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji

W celu dokładnego sprawdzenia przyczyn nadwagi, warto zwrócić się o pomoc do dietetyka. Od 15 września do 30 listopada, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Uwaga Nadwaga", organizowanej przez Centra Dietetyczne Naturhouse, we wszystkich placówkach na terenie całej Polski można skorzystać bezpłatnych konsultacji dietetycznych, połączonych z pomiarami ciała, tkanki tłuszczowej oraz zawartości wody metabolicznej w organizmie. - Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzany jest szczegółowy wywiad dietetyczny wraz z dokładnymi pomiarami ciała. Na podstawie zebranych informacji dietetyk może ustalić jaka jest przyczyna problemu z wagą i zaproponować skuteczne rozwiązanie. - mówi Maja Estkowska z Naturhouse.

naturhouse


W ramach akcji "Uwaga Nadwaga" od 15 września do 30 listopada dietetyka można także zaprosić do szkoły swojego dziecka lub do swojego miejsca pracy. Podczas spotkania specjalista ds. żywienia opowie o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskaże, jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny.

Zapraszamy!

Umów się na konsultację z dietetykiem telefonicznie:

Centrum Dietetyczne Naturhouse Pszczyna
Ul. Rymarska 1
Tel. 32 793 58 70
Kom. 882 146 626
Lub skorzystaj z zapisów on-line:

naturhouse


Centrum Dietetyczne Naturhouse

43-200 Pszczyna
ul. Rymarska 1

tel. 32 793- 58 -70
kom. 882-146- 626

Naturhouse

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Naturhouse" podaj