pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2014
  • wyświetleń: 1223

Pawłowice: jesienne inwestycje

W Krzyżowicach trwa przebudowa ul. Szkolnej, w Jarząbkowicach będzie przebudowywana ul. Łąkowa, przy ul. Korczaka w Golasowicach powstanie chodnik, a przy warszowickiej szkole boisko, jakiego nigdy tu nie było - ze sztuczną nawierzchnią, bieżnią i oświetleniem.

Prace związane ostatnim etapem przebudowy ul. Szkolnej zakończą się za półtorej miesiąca. Inwestycja o wartości ponad 330 tys. zł polega wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej na podbudowie kamiennej. W trakcie prowadzenia prac mogą nastąpić trudności z przejazdem ul. Szkolna, ale wykonawca - firma "BUD-ROL" zapewnia wszystkim mieszkańcom dojazd do posesji.

droga, Jarząbkowice, Łąkowa
Na ulicy Łąkowej w Jarząbkowicach będzie asfalt. · fot. UG Pawłowice


Natomiast dzisiaj Gmina Pawłowice podpisała umowę na budowę chodnika przy ul. Korczaka w Golasowicach. Jego wykonawcą również będzie firma "BUD- ROL". Chodnik pobiegnie od ośrodka zdrowia do ul. Lipowej i będzie miał 1,5 metra szerokości. Wraz z budową chodnika zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa. Ponieważ wartość inwestycji z przetargu przekroczyła szacunkową kwotę, jaką zarezerwowano w budżecie gminy na to zadanie, podczas ostatniej sesji, która odbyła się 2 września, radni przegłosowali stosowne zmiany w budżecie, uszczuplając fundusze przeznaczone m. in. na wydatki administracyjne, Radę Gminy i promocję.

12 września zostanie otwarty przetarg na II etap przebudowy ul. Łąkowej w Jarząbkowicach. Na odcinku o długości ok. 400 m (od miejsca zakończenia etapu I do drogi wojewódzkiej 938) powstanie droga o szerokości 3,3 m o nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie kamiennej. Wykonawca na realizację zadania będzie miał miesiąc czasu.

Jedną z najbardziej reprezentacyjnych inwestycji będzie z pewnością boisko, które zostanie zbudowane za salą gimnastyczną przy szkole w Warszowicach. Umowa z wykonawcą -firmą TP Infra z Katowic - została podpisana w ubiegłym tygodniu. Całość inwestycji będzie kosztowała 890 tys. zł, ale realny koszt będzie niższy, bo na budowę boiska gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich2007-2013. Budowa obiektu zakończy się jeszcze w tym roku. W Warszowicach kończą się również prace przy przebudowie ul. Kościelnej. We wrześniu na drodze będzie położony asfalt.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.