pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 września 2014
  • wyświetleń: 4004

Dziewczyny z OSP 11. w kraju!

W dniach od 5 do 7 września Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach uczestniczyła w Krajowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w Olsztynie na Mazurach.

MDP Dziewcząt zakwalifikowała się do zawodów krajowych zajmując w maju tego roku drugie miejsce na Zawodach Wojewódzkich, które odbywały się w Jastrzębiu-Zdroju. Jako jedna z dwóch dziewczęcych drużyn reprezentowała województwo śląskie.

Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - 5-7.09.2014 · fot. OSP Warszowice


W krajowych zawodach uczestniczyło łącznie 38 drużyn (w tym 19 dziewczęcych). Zawody rozgrywane były 6 września w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych. Każda drużyna startowała po dwa razy w konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz biegu sztafetowego 400m z przeszkodami. Oprócz tego pierwszy raz w zawodach rozegrano konkurencje musztry, którą wykonywano tylko raz przed pierwszym startem. W tym elemencie dziewczyny z Warszowice spisały się bardzo dobrze uzyskując 19 punktów na 20 możliwych.

Po konkurencji musztry dziewczyny przystąpiły do konkurencji rozwinięcia bojowego, a następnie biegu sztafetowego. Starty wypadły obiecująco, dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, nie uzyskując żadnych punktów karnych. Po pierwszych startach przyszedł czas na chwilę odpoczynku, by móc przygotować się do startów popołudniowych.

Drugi raz dziewczyny startowały po godzinie 17.00. Zmotywowane zaprezentowały się jeszcze lepiej, uzyskując lepsze czasy - bez punktów karnych. Jednym z elementów, który pomógł dziewczynom, był głośny doping kibiców, którzy wybrali się do Olsztyna, by wspierać drużynę.

Przed ogłoszeniem wyników w dniu 7 września mieliśmy dobre myśli. Tym bardziej że start większości dziewczyn był pierwszym w zawodach strażackich, a na takim szczeblu jednostka z OSP Warszowice wystartowała po raz pierwszy. Końcowe wyniki były bardzo dobre, zajęliśmy 11. miejsce, co jest bardzo dużym sukcesem dziewczyn.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, można dodać, iż nasze dziewczyny zaprezentowały się o 20 sekund lepiej niż na zawodach wojewódzkich, a efektem tego jest 11. miejsce w Polsce! Drużyna otrzymała w nagrodę pamiątkowy puchar, nagrodę pieniężną, koszulki oraz gadżety.

MDP OSP Warszowice reprezentowały: Klaudia Gizler, Natalia Jung, Aleksandra Wowra, Patrycja Krupka, Dominika Pawlas, Martyna Ziebura, Barbara Krupka, Sandra Drzyzga oraz Karolina Krupka. Opiekunem drużyny był Naczelnik OSP - Artur Wowra, a przygotowywał do zawodów wspólnie z zastępcą naczelnika Grzegorzem Rawskim.

Artur Wowra

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.