pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 września 2014
  • wyświetleń: 4251

Wygrała i pojechała do Londynu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli" podaj

Program Youngster działa w Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli od dwóch lat, ale zarówno pierwszy jak i drugi rok były owocne. W 2012/2013 uczennica szkoły- Roksana Smolec wygrała konkurs, ale również 2013/2014 przyniósł sukces - dwie uczennice klasy 3B: Małgorzata Honc oraz Aleksandra Jankowska zostały laureatkami konkursu.

Małgorzata Honc zdecydowała się na obóz do Londynu. Obóz trwał 8 dni, od 12 do 20 sierpnia.

Płynęliśmy katamaranem po Tamizie, byliśmy na London Eye, zwiedziliśmy opactwo Westminsterskie i katedrę św. Pawła, w której odbywał się akurat koncert muzyki sakralnej. Przedostatni dzień spędziliśmy prawie w całości w zamku w Leeds, który nie bez powodu nazywany jest najbardziej uroczym zamkiem na świecie. Pogoda Nam dopisała, więc zjedliśmy lunch w formie pikniku na wzgórzach otaczających zamek.

Małgorzata Honc na obozie w Londynie - 12-20.08.2014 · fot. Małgorzata Honc


Odwiedziliśmy wiele muzeów. Muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową z wspaniałymi "Słonecznikami" Van Gogha, Galerię Tate Modern, Muzeum Victorii i Alberta, Muzeum Techniki i Nauki, a także (moje ulubione) muzeum Historii Naturalnej. Wszystko to było tak ciekawe, że choćbyśmy spędzili w nich cały dzień i tak czulibyśmy niedosyt.
Mieszkałam u hinduskiej rodziny, z którą rozmawiałam tylko po angielsku. Na początku wszystkie miałyśmy przed tym opory, ale po kilku dniach czułyśmy się w ich towarzystwie zupełnie swobodnie. Co wieczór piliśmy razem herbatę i zdawałyśmy im relację z całego dnia, a oni opowiadali Nam o sobie.

Największą przyjemność sprawił mi spektakl "39 Steps". To zabawna komedia kryminalna, w której czwórka aktorów wciela się w ponad 130 ról. Z dumą przyznam, że zrozumiałam prawie każde słowo.

Cały ten wyjazd był wspaniałym przeżyciem. Poznałam wielu ciekawych ludzi, z którymi do teraz utrzymuję kontakt. Przede wszystkim pozbyłam się jednak tej blokady, która sprawiała, że ciężko było mi swobodnie wypowiadać się w języku angielskim. Teraz nie mam już tego problemu
- relacjonuje Małgorzata Honc.

Łarisa Doniecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli" podaj