pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 września 2014
  • wyświetleń: 2644

Dzieci otrzymają odblaski

W ramach akcji "Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce" przedszkolaki i uczniowie szkół gimnazjalnych otrzymają ponad 10 tys. opasek odblaskowych. Ma to poprawić ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Kampania promująca bezpieczne poruszanie się pieszych po drogach powiatu pszczyńskiego organizowana jest przez Powiat Pszczyński już po raz drugi. Jej celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych przez propagowanie używania elementów odblaskowych.

Dzieci otrzymały odblaski - 09.2014 · fot. Starostwo Powiatowe


Ustawa o ruchu drogowym nałożyła na pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym obowiązek posiadania elementów odblaskowych. W ramach działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie Starostwo Powiatowe w Pszczynie zakupiło ponad 10 tysięcy sztuk samozaciskowych opasek odblaskowych.

- Ufam, że elementy odblaskowe noszone przez naszych najmłodszych, w znacznym stopniu poprawią ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach - mówi starosta pszczyński Paweł Sadza.

W najbliższym czasie opaski odblaskowe zostaną dostarczone do wszystkich przedszkoli i gimnazjów na terenie powiatu.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.