pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 września 2014
  • wyświetleń: 4235

Kłopoty z linią nr 581 do Bierunia

PKSiS Oświęcim oficjalnie wycofał się z obsługi linii bieruńskich, m.in. linii 581, obsługującej połączenia z Bierunia do Pszczyny przez Jankowice. Jego miejsce tymczasowo zastąpiła firma Trans Vobis z Krakowa.

Autobus numer 581 kursuje teraz sześciokrotnie w ciągu doby, w godzinach porannych i popołudniowych. Z linii korzystają między innymi mieszkańcy Jankowic, chcący dojechać do miasta.

W sprawie połączeń kroki podjął już sołtys Jankowic. Michał Pudełko złożył interpelacje na sesjach Rady Miasta i Rady Powiatu. Wójt Bojszów, przez które również przebiega linia, zapowiedział rozmowy z władzami naszej gminy i powiatu w sprawie ewentualnej partycypacji w dofinansowaniu kursów.

Kłopotom z linią 581 poświęcone były również Zarządy Powiatu 28 sierpnia i 2 września. Jak informuje strona jankowice.info, powiat pszczyński opracowuje symulację kosztów dofinansowania do przyszłorocznego budżetu.

Niestety w miniony piątek dwa autobusy obecnego przewoźnika uległy awarii i kursy zostały ograniczone. To dodatkowo zwiększyło obawy na przyszłość. W związku z tym odbyły się kolejne rozmowy między przewoźnikiem, wójtem Bojszów oraz starostwem pszczyńskim.

Jak informuje z kolei Paweł Słowik, prowadzący facebookowy profil "Tak dla lepszej komunikacji w Pszczynie", od 1 stycznia wszystkie linie po PKSiS Oświęcim przejmuje MZK Tychy. Dodaje, że gmina Bojszowy potwierdziła dofinansowanie czterech kursów linii 581 do Pszczyny, natomiast reszta kursów zależna jest od pszczyńskich władz samorządowych.

new / pless.pl, źródło: facebook.com/transportpszczyna, jankowice.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.