Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 września 2014
  • wyświetleń: 3614

Łowcy burz w Goczałkowicach

Wczoraj w goczałkowickim Ekocentrum odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia "Polscy łowcy burz", które jest członkiem Skywarn Europe, z osobami odpowiedzialnymi za wdrożenie i obsługę radaru pasma X zainstalowanego na tarasie budynku Ekoenergii w Goczałkowicach-Zdroju.

Celem spotkania było nawiązanie współpracy w zakresie dostępu do danych radarowych oraz meteorologicznych uwzględniających zlewnie Małej Wisły. Stowarzyszenie korzysta już z detektorów burzowych firmy Ecoclima, ponieważ podmioty zawarły porozumienie o współpracy w marcu 2013 roku.

W skład "Polskich łowców burz" wlicza się już kilka tysięcy entuzjastów meteorologii. Stowarzyszenie to jest generatorem wielu publikacji i opracowań.

łowcy burz
Łowcy burz spotkali się w Goczałkowicach.


- Krąży wiele opinii, że prognozy łowców burz są precyzyjniejsze i szybsze od IMGW, choć to właśnie Instytut otrzymuje rocznie miliony złotych z budżetu państwa - informują uczestnicy spotkania.

W ostatnim tygodniu września łowcy burz w budynku Ekocentrum zaprezentują wykład o burzach, a także zdjęcia dotyczące tematyki pogodowej, wykonane przez członków stowarzyszenia.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.