pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 września 2014
  • wyświetleń: 13592

Koszary Ułańskie już otwarte!

Zakończył się pierwszy etap modernizacji "Koszar Ułańskich". Od poniedziałku, 1 września można już robić zakupy w całkowicie przebudowanej hali głównej.

W miejscu dotychczasowych stoisk powstał pasaż handlowy na wzór miejskiej uliczki z dwunastoma lokalami. Ich standard gwarantuje zarówno optymalne warunki do prowadzenia działalności handlowej, jak i robienia zakupów.

W ofercie nowych punktów handlowych znalazły się m.in. produkty regionalne, nabiał, owoce i warzywa, a także odzież dziecięca, ubrania dla kobiet i mężczyzn oraz biżuteria. Jednocześnie z uruchomieniem hali głównej wydłużono godziny otwarcia Koszar Ułańskich: od poniedziałku do piątku do godz. 17.00, a w soboty do godz. 13.00.

Koszary Ułańskie już otwarte - 1.09.2014 · fot. Głos Pszczyński


Projekt modernizacji Centrum Handlowo-Targowego przygotowała Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Inwestycja jest prowadzona przez gminę Pszczyna i spółkę. Poza przebudową hali głównej projekt zakłada również modernizację lewego skrzydła, gdzie większość powierzchni handlowych zostanie przeszkolona, a także zadaszenie głównego ciągu komunikacyjnego prowadzącego do hali głównej od strony ul. St. Batorego. Zmieni się także kolorystyka elewacji całego obiektu koszar. Przetarg na te roboty zostanie ogłoszony przez gminę Pszczyna lada dzień.

Koszt inwestycji wynosi 1,6 mln zł. Z programu "Mój rynek" udało się pozyskać 1 mln zł, resztę kwoty, czyli 600 tys. zł wyłoży z własnych środków ARiPZP. Projekt "Modernizacja Centrum Handlowo-Targowego "Koszary Ułańskie" w Pszczynie" jest współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w ramach działania 321 "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej".

BM / pless.pl, źródło: Głos Pszczyński

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.