pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 września 2014
  • 12 września 2014
  • wyświetleń: 5564

Co nowego w szpitalu?

Artykuł sponsorowany:

Miesiące letnie to czas relaksu, jednak nawet w wakacje praca w szpitalu w Pszczynie nie spowalnia. Słoneczne dni są pełne wyzwań szczególnie dla pracowników dwóch oddziałów - Położniczo - Ginekologicznego oraz Kardiologii Inwazyjnej.

Personel medyczny pierwszego z nich w lipcu i sierpniu powitał na świecie aż 133 nowych, małych mieszkańców Pszczyny i okolic. Liczba porodów w wakacje wzrasta statystycznie o ponad 20%.

Szpital w Pszczynie


Niestety większa ilość pacjentów na drugim ze wspomnianych oddziałów już nie cieszy. W upalne dni Oddział Kardiologii Inwazyjnej notuje największą liczbę przyjęć. Wysoka temperatura powietrza determinuje wzrost liczby hospitalizacji z powodu zawału serca i niewydolności serca. Na choroby mięśnia sercowego najbardziej narażone są osoby starsze.

Wakacje przyniosły ze sobą także zmianę struktury szpitala. Spółka Centrum Dializa, zarządca szpitala w Pszczynie, w odpowiedzi na wnioski zgłaszane przez pacjentów i ich rodziny, uruchomiła dodatkowe piętro Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego. Jest to jednostka o charakterze domu spokojnej starości, w której wszyscy pacjenci mogą liczyć na specjalistyczną opiekę lekarzy i pielęgniarek.

Miejsce to pozytywnie odróżnia się od innych placówek tego typu na rynku, tym że o przyjęciu do Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Pszczynie nie decyduje kryterium majątkowe. Pacjenci na swoje utrzymanie przekazują 70% dochodu niezależnie od wysokości posiadanej renty lub emerytury. W pozostałej części ich potrzeby są finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.

W lipcu rozpoczęły się również prace nad bardzo ważną inwestycją dla rozwoju infrastruktury szpitala. Pomieszczenia przy Izbie Przyjęć zostały dostosowane do wymogów jakie musi spełniać Szpitalny Oddział Ratunkowy. Już niedługo pszczyńscy pacjenci otrzymają jeszcze skuteczniejszą pomoc w stanach nagłych.

To nie koniec pozytywnych zmian. Trwają ostatnie prace remontowe poprzedzające otwarcie apteki szpitalnej. Wkrótce wszyscy chętni pacjenci będą mogli zakupić leki, zaraz po przepisaniu ich przez lekarza.

Więcej o nowych zmianach w szpitalu, pacjenci będą mogli przeczytać już za tydzień, w wywiadzie z Dyrektorem Szpitala, lek. med. Kamilem Rudawcem.

Centrum Dializa Sp. z o. o. - firma powstała w 2000 roku w Sosnowcu. Założeniem firmy jest świadczenie usług z zakresu hemodializoterapii oraz prowadzenia szpitali. W 2001 roku została otwarta w Sosnowcu pierwsza stacja dializ z poradnią nefrologiczną. Obecnie firma zarządza ok. 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta ok. 1500 pacjentów. Wszystkie stacje zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, obsługiwany przez wykwalifikowany personel. W 2013 roku Centrum Dializa Sp. z. o. o. przeprowadziło w stacjach dializ ponad 210 tys. zabiegów. W celu utrzymania wysokiej jakości świadczonych usług wprowadzony został system zarządzania jakością ISO 9001:2001.Firma planuje otwieranie kolejnych stacji na terenie kraju oraz dalszy rozwój działających stacji. Wszelkie działania firmy odbywają się za porozumieniem i przy zainteresowaniu oraz wsparciu miejscowych władz i krajowych nefrologów. Firma Centrum Dializa w swoim portfolio posiada obecnie: 44 stacje dializ, ośrodek badań klinicznych Avoxova oraz zarządza szpitalami w Łasku oraz Pszczynie.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.