pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 września 2014
  • wyświetleń: 2969

Elektrownia:szansa czy zagrożenie

Artykuł sponsorowany:

Czy planowana elektrownia Czeczott w Woli jest szansą czy zagrożeniem dla społeczności Pszczyny? Odpowiedzi na powyższe i inne pytania będzie można uzyskać w trakcie konferencji, zorganizowanej dla mieszkańców Pszczyny, 13 września o godzinie 17.00 w sali bankietowej Pensjonatu Piano Nobile w Pszczynie, przy ulicy Rynek 16.

Podczas spotkania eksperci omówią problematykę wpływu zanieczyszczeń emitowanych przez planowany blok energetyczny na stan czystości powietrza oraz zdrowie mieszkańców Pszczyny i okolic.

Towarzystwo na rzecz Ziemi


Przedstawią dane dot. zdrowotnych kosztów realizacji przedsięwzięcia. Zaprezentują również informacje dotyczące faktycznego zatrudnienia w elektrowni węglowej. Dodatkowo, poruszą zagadnienia możliwości wytwarzania prądu na własne potrzeby oraz oszczędzania rachunków za energię w prywatnych gospodarstwach domowych. Spotkanie będzie dobrą okazją do rozpoczęcia publicznej debaty na temat jakości powietrza w naszym rejonie i możliwości jego poprawy, a także przyszłości energetyki w naszym kraju. Po spotkaniu zainteresowane osoby będą miały możliwość zobaczyć działanie mobilnego zestawu solarnego.

Dla wszystkich uczestników spotkania organizatorzy przewidzieli upominki solarne.

Organizatorzy:

Towarzystwo na rzecz Ziemi
ul. Leszczyńskiej 7
32-600 Oświęcim
Tel. 33 844-19-34

Zielony Instytut
ul. Turecka 2 m. 45
00-745 Warszawa