pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2014
  • 6 września 2014
  • wyświetleń: 2776

O Centrum Dializa w Krynicy

Artykuł sponsorowany:

Wielkimi krokami zbliża się XXIV Międzynarodowe Forum Ekonomiczne i VIII Forum Regionów. W tym roku do prowadzenia panelu dyskusyjnego pt. "Restrukturyzacja szpitali powiatowych" został zaproszony Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk. Jest to duże wyróżnienie dla Centrum Dializa, ponieważ spółka jest zarządcą szpitala w Łasku, który posłuży za przykład pomyślnej prywatyzacji.

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie


Przedmiotem spotkania będzie próba udzielenia odpowiedzi na pytania czy powiaty są jeszcze w stanie same dokonać zmian tak, by uratować szpitale, czy też jedynym rozwiązaniem jest prywatyzacja? Czy nie rodzi to zagrożenia podziału pacjentów na lepszych i gorszych? Jaką rolę podczas tych przekształceń powinien pełnić Narodowy Fundusz Zdrowia?

W ramach spotkania zostanie szczegółowo omówiony proces prywatyzacji łaskiego szpitala, który dzięki współdziałaniu Centrum Dializa oraz władz powiatu, zaledwie w przeciągu dwóch lat został wyprowadzony z długów. Jednostka przed przejęciem była bliska upadłości. Szpital nie był remontowany od lat, ponadto na oddziałach zdarzały się braki nawet podstawowych materiałów medycznych. Największym zagrożeniem był jednak narastający przez lata dług, który w razie nakazu spłaty, mógł zagrozić płynności finansowej całego powiatu.

Wspólny sukces spółki oraz samorządu lokalnego będzie omówiony na forum składającym się z ponad 2500 gości - liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego - oraz 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki.

Sam Starosta Łaski tak skomentował udział w wydarzeniu: - Zaproszenie do moderowania tak ważnego dla samorządowców panelu to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzenie, że to czego dokonaliśmy w powiecie łaskim zostało dostrzeżone jako przykład godny do naśladowania. Ponieważ działania uratowały szpital w naszym powiecie.

Oprócz Starosty Cezarego Gabryjączyka w panelu udział wezmą również: - Radoslav Čuha, Wiceprzewodniczący, Urząd Samorządowego Kraju Preszowskiego, Słowacja - Tomasz Watros, Burmistrz, Gmina Skwierzyna, Polska - Eugeniusz Grzeszczak, Wicemarszałek, Sejm RP, Polska - Józef Grabowski, Dyrektor Naczelny, Zespół Opieki Zdrowotnej, Polska - Andrzej Kosiniak-Kamysz, Dyrektor, Szpital Specjalistyczny im. J.Dietla w Krakowie, Polska.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.