pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1131

Nowe przystanki dla Pielgrzymowic

Od 1 września linia L-1, która kursuje do Pielgrzymowic, pojedzie na "Małą Stronę". Na wniosek rady sołeckiej i radnych z Pielgrzymowic, Urząd Gminy Pawłowice zmienił trasę przejazdu autobusu, która będzie po przejechaniu ulicy Zebrzydowickiej, zjeżdżać w kierunku ul. Groblowej, Sikorskiego i Powstańców.

Rozkład jazdy komunikacji lokalnej w Pawłowicach 2014

Dla uczniów i osób pracujących, mieszkających na tych ulicach, dotarcie na odległe przystanki było dużym utrudnieniem. Po przeanalizowaniu wniosku rady sołeckiej, Urząd Gminy postanowił zmienić przebieg linii L-1. Aby to jednak było możliwe, w pierwszym etapie został wyremontowany odcinek ulicy Groblowej, a następnie powstała odpowiednia infrastruktura przystankowa pozwalająca na połączenie "Małej Strony" z centrum gminy.

Utworzone zostały także nowe przystanki: jeden przy szkole (o nazwie "Pielgrzymowice Szkoła"), dwa na ul. gen. Sikorskiego - w rejonie ul. Gruntowej (o nazwie "Pielgrzymowice Sikorskiego") oraz w okolicy sklepu (o nazwie "Pielgrzymowice Mała Strona").

Nowy rozkład jazdy, obowiązujący od 1 września, można pobrać po prawej stronie artykułu.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.