pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2014
  • 8 września 2014
  • wyświetleń: 3027

Goczałkowice: mobilny punkt ZIP

Za nami:

W dniach 9 i 10 września Śląski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach przeprowadzi akcję informacyjną dotyczącą Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Od godziny 10.00 do 14.30 w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia będzie wydawał identyfikator użytkownika i hasła do kont Zintegrowanego Informatora Pacjenta (I piętro, pokój 101).

Mobilny punkt ZIP w ratuszu
W lutym 2014 roku mobilny punkt ZIP uruchomiono w pszczyńskim ratuszu · fot. UM Pszczyna


Zintegrowany Informator Pacjenta jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym online zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki ZIP, po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.zip.nfz.gov.pl i odebraniu w delegaturze, sekcji lub siedzibie OW NFZ loginu i hasła, pacjent może w każdej chwili sprawdzić m.in. gdzie się leczył, gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile zapłacił za to NFZ, czy jest ubezpieczony, gdzie złożył deklarację do lekarza POZ. Zarówno rejestracja, jak i korzystanie z serwisu, są bezpłatne.

Aby uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, wystarczy przyjść do mobilnego stanowiska ZIP z dowodem tożsamości (dowodem osobistym lub paszportem). Po otrzymaniu danych dostępowych w mobilnym punkcie ZIP, można już w pełni korzystać z serwisu www.zip.nfz.gov.pl.

Ponadto, od grudnia 2013 r. rodzice lub opiekunowie zgłaszający dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego mają możliwość uzyskania danych dostępowych do ZIP dla dzieci w wieku od 0 do 18 lat. Dane dostępowe do ZIP dla dziecka zostaną wydane tylko tej osobie, która zgłosiła dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego, a fakt ten jest potwierdzony w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych (CWU). Ponadto, młodzież w wieku 16-18 lat może otrzymać dane dostępowe do ZIP za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.