pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3307

Motorowerzysta z promilami

Promile we krwi i sądowy zakaz na koncie nie były przeszkodą dla 32- letniego motorowerzysty w przemierzaniu ulic Pszczyny. Swoją podróż zakończył na ulicy Dworcowej, gdzie spowodował stłuczkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca samochodu był trzeźwy, kiedy doszło do kolizji, natomiast właścicielowi jednośladu w wytrzeźwieniu nie pomogła nawet krótka przebieżka. W jego organizmie nadał krążyły prawie 2 promile alkoholu.

W poniedziałek około 16.15 32-letni mieszkaniec Grzawy, jadąc ul. Dworcową w kierunku trasy DK-1, najechał na tył jadącego przed nim samochodu.

Właściciel jednośladu nie czekał na reakcję kierowcy Volkswagena i na podjęcie czynności przez policjantów. Postanowił wręcz pospiesznie oddalić się z miejsca kolizji w kierunku ul. Kopernika. Szybka reakcja stróżów prawa i pomoc świadków udaremniły mu dalszą ucieczkę.

Okazało się, że miał ku temu "powody". Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo, bazy danych ujawniły obowiązujący go nadal sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego postępowania. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje nawet 2 lata więzienia.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.