pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2014
  • 24 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 9010

TV: Chochla jedzie do Studzienic!

Już po raz siódmy Dniom Pszczyny towarzyszył "Festiwal Pszczyńskich Maszketów Chochla 2014". W niedzielę 24 sierpnia na pszczyńskim rynku zespoły z terenu naszej gminy ubiegały się będą o drewnianą statuetkę "Chochli".

Trzecie miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z Rudołtowic, na drugim miejscu uplasowały się Panie z KGW w Ćwiklicach. Statuetkę Chochli i tym samym pierwsze miejsce w konkursie odebrała przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich ze Studzienic.

Dni Pszczyny 2014,  Koło Gospodyń Wiejskich ze Stu
Zwyciężczynie Festiwalu Pszczyńskich Maszketów Chochla 2014 - Koło Gospodyń Wiejskich ze Studzienic · fot. pless.pl


- Chciałem wszystkim ekipom serdecznie podziękować za bardzo wysoki poziom. Niestety są tylko trzy pierwsze miejsca, ale tak naprawdę wszystkim Paniom należą się brawa. Zdecydowały dosłownie detale, różnice punktowe były minimalne - mówi przewodniccy komisji konkursowej - Wojciech Krzak z restauracji Styl 70.

koło gospodyń, chochla, festiwal maszketów
"Festiwal Pszczyńskich Maszketów Chochla" odbył się już po raz siódmy w Pszczynie · fot. pless.pl


Jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowicach przedstawiły nam swoją ofertę - kaczkę z jabłkami lub kaszą, do tego czarne kluski i buraczki. Co tu dużo mówić, zobaczice to na poniższym wideo - palce lizać:)chochla, festiwal maszketów
Jurorzy Festiwalu Pszczyńskich Maszketów Chochla 2014 wyczuwają w powietrzu pierwsze konkursowe dania · fot. pless.pl


Festiwalowi towarzyszyły koncerty, pokazy kuchni, kiermasz potraw regionalnych, a także Festiwal Pizzy, na którym swoje wypieki zaprezentowały lokalne pizzerie.

festiwal pizzy, target pizza
Festiwalowi Pszczyńskich Maszketów towarzyszył Festiwal Pizzy - 23.08.2014 · fot. pless.pl

ups, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.