pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2014
  • 4 września 2014
  • wyświetleń: 5056

Eko-targi w Pawłowicach

4 września w Pawłowicach po raz pierwszy odbędzie się targ produktów lokalnych, sprzedawanych przez rolników prosto z ich gospodarstw, pól i ogrodów.

ekotarg


Wśród oferowanych produktów znajdą się warzywa i owoce (ziemniaki różowe i żółte, kapusta, marchewka, pietruszka, cukinia, kiszone ogórki, buraczki, kapusta, śliwki), jajka, mięso i naturalne wędliny, ryby, ciasteczka (owsiane, ciasto marchewkowe), zioła i przyprawy, orzechy włoskie. Na targu będzie można także nabyć zakwasy na żurek śląski czy barszcz biały i czerwony od producenta pośredniczącego w sprzedaży naturalnych wyrobów, m. in. musztard, keczupów, kasz, sałatek.

Kupimy również: olej rzepakowy tłoczony na zimno (nie poddany obróbce chemicznej), pieczywo (chleb razowy, pszenny, wszystko naturalne na zakwasie), miód, ser owczy, przetwory (przecier ze szczawiu, musztarda, przeciery pomidorowe, wiśnie w whisky). A poza tym: Bio kosmetyki, Sól himalajska, Bio krzem organiczny, Bio czystek. Będzie można także spróbować soków ze świeżo wyciskanych owoców, zdrowej jajecznicy i fish burgerów.

warzywa
Rolnicy będą sprzedawać wyhodowane przez siebie warzywa i owoce. · fot. UG Pawłowice


Organizatorem jest gmina Pawłowice. - Naszym zadaniem jest połączyć w jednym miejscu sprzedających z kupującymi, aby targ mógł zacząć naprawdę działać - mówił podczas spotkania Marek Lucjan. - Jestem przekonany, że nam się to uda, bo zainteresowanie wśród sprzedających jest coraz większe. Cieszę się, że na nasze zaproszenie już odpowiedzieli producenci warzyw i owoców z naszej gminy, a lista nie jest jeszcze zamknięta - dodał p.o. wójta gminy.

Wiejski Bazarek w Pawłowicach - 4.09.2014 · fot. UG Pawłowice


Eko-targ, bo taką roboczą nazwę ma to przedsięwzięcie, ma odbywać się cyklicznie, w każdy czwartek. W województwie śląskim podobne działania są już prowadzone w Katowicach, Bytomiu, Mikołowie i Tychach. W naszej okolicy takich inicjatyw jeszcze nie ma, a konsumenci zainteresowani zdrową, lokalną żywnością, która pochodzi z mniejszych gospodarstw i nie przechodzi przez ręce wielu pośredników muszą na własną rękę dotrzeć do wytwórców.

- Tak zwane "Eko targi" są już organizowane w każdym większym mieście w Polsce. Nie chcemy powielać tych nazw, dlatego ogłosimy konkurs z nagrodą na nazwę targu, który będzie miał miejsce w Pawłowicach. Rozstrzygnięcie planujemy na przełomie października i listopada - informuje Marek Lucjan. Miejscem, w którym będzie można zrobić zakupy będzie hala targowa przy ul. Zjednoczenia. Lista wystawców jest aktualizowana na bieżąco, cały czas zgłaszają się nowe osoby zainteresowane sprzedażą swoich produktów.

eko-targ w Pawłowicach
Eko-targ w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Wystawcy zainteresowani sprzedażą proszeni są o kontakt z Aleksandrą Zachraj z Referatu Promocji i Integracji Europejskiej UG Pawłowice, tel. 475-63-71, a.zachraj@pawlowice.pl.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.