pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2014
  • 21 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 6535

Centrum przesiadkowe coraz bliżej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

We wtorek uczyniono kolejny krok do budowy centrum przesiadkowego w Pszczynie. Starosta Paweł Sadza podpisał umowę z Autorską Pracownią Projektową Modulus z Goczałkowic-Zdroju na opracowanie koncepcji nowoczesnego obiektu.

Centrum przesiadkowe będzie się mieściło między dworcem PKP a ul. Sokoła w Pszczynie. Inwestycja planowana jest do realizacji w latach 2016 - 2018.

Według planów w centrum przesiadkowym ma się znaleźć m.in. 60 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (w tym miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych), miejsca parkingowe dla rowerów, miejsca przystankowe busów lokalnych, miejsca przystankowe autobusów dalekobieżnych, miejsce postoju taksówek, zadaszoną poczekalnię wraz z toaletami ogólnodostępnymi, punktem informacyjnym oraz kasą i zapleczem wspomagającym.

Powiat Pszczyński będzie ubiegał się o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

- Mam nadzieję, że realizacja naszych planów będzie przebiegała bez komplikacji, zaś poczyniona inwestycja przyczyni się do poprawy jakości transportu publicznego w naszym regionie i będzie służyć naszym mieszkańcom - powiedział starosta pszczyński Paweł Sadza.

Podpisanie umowy na projekt centrum przesiadkowego - 19.08.2014 · fot. Powiat


Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.