pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2014
  • 23 września 2014
  • wyświetleń: 13624

Obwodnica Pawłowic w 2016 roku

Najpóźniej jesienią 2016 roku pierwsi kierowcy przejadą nową obwodnicą Pawłowic. Dzięki niej łatwiej i szybciej będzie można ominąć centrum miejscowości.

Obwodnica Pawłowic, mapa, droga, trasa, dgp
Obwodnica Pawłowic · fot. UG Pawłowice


Planowana obwodnica miejscowości Pawłowice przebiega na odcinku od drogi krajowej nr 81 (tzw. Wiślanki) do granicy miasta Jastrzębie-Zdrój i stanowi fragment Drogi Głównej Południowej łączącej Wodzisław Śląski, Pszów, Rydułtowy, gminę Godów, gminę Mszana, Jastrzębie-Zdrój oraz Pawłowice właśnie.

Obecnie inwestycja jest na etapie przetargu. Zarząd Dróg Wojewódzkich oczekuje do 23 września na ofert firm, które będą chciałby podjąć się prac budowlanych.

Jak informuje Urząd Gminy w Pawłowicach, budowa obwodnicy wyeliminuje ruch tranzytowy z centrum, przyczyni się do poprawy parametrów technicznych drogi, warunków i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ograniczy emisję zanieczyszczeń i hałasu, których źródłem są samochody.

Poza tym, inwestycja ta oznacza powstanie nowych miejsc pracy, planowana obwodnica miejscowości Pawłowice bezpośrednio sąsiaduje bowiem z obszarem wyznaczonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny inwestycyjne i przemysłowe o łącznej powierzchni działek ok. 36 ha.

Warto odnotować, że projekt "Budowa obwodnicy miejscowości Pawłowice jako odcinka Drogi Głównej Południowej", który Gmina Pawłowice przygotowała we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego jako zarządcą tej drogi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, znalazł się na 1 miejscu na liście rankingowej projektów transportowych.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.