Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2307

Ćwiklice: remont ul. Zawadzkiego

W ubiegłym tygodniu starosta Paweł Sadza parafował umowę na wykonanie remontu drogi powiatowej ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach.

Ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach - 07.08.2014
Podpisano umowę na remont ul. Zawadzkiego. · fot. Powiat


W ramach zadania na długości prawie 2 km zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z częściową wymianą podbudowy. Dodatkowo planowane jest kompleksowe wyremontowanie odwodnienia, tj. istniejących przepustów drogowych, przepustów pod wjazdami, wpustów ulicznych wraz z przykanalikami, a także rowów przyrożnych.

Ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach - 07.08.2014 · fot. Powiat


Wartość zadania wynosi 2.498.348,36 zł brutto, z czego 1.985.603 zł pochodzi z dotacji z budżetu Państwa w ramach środków przeznaczonych na usuwanie klęsk żywiołowych, a 512.745,36 zł ze środków Powiatu Pszczyńskiego.

Planowany termin zakończenia robót to 10 grudnia. Wykonawcą robót będzie firma Drogród z Ćwiklic.

- Remont tej drogi zapowiedzieliśmy po ulewach które dawały się we znaki mieszkańcom Ćwiklic, cieszy mnie że dzięki kolejnym środkom zewnętrznym pozyskanym przez Powiat, dotrzymujemy słowa. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość w trakcie prowadzenia prac, które doprowadzą do znacznej poprawy systemu odwodnienia tej drogi - powiedział Paweł Sadza, starosta pszczyński.
Ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach - 07.08.2014 · fot. Powiat

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.