Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2014
  • 25 września 2014
  • wyświetleń: 27539

Kawiarnia "Pszczynianka" odżyje?

Jeszcze przed wakacjami zamknięta została kultowa kawiarnia "Pszczynianka" na pszczyńskim rynku. Teraz pojawia się światełko w tunelu, że już niedługo zostanie ona ponownie otwarta pod tą samą nazwą.

Pszczynianka, kawiarnia
Kawiarnia "Pszczynianka" na pszczyńskim rynku · fot. Google Street View


Lokal o powierzchni blisko 200 m kw. przy ul. Rynek 9 czeka na nowego najemcę. Gmina ogłosiła przetarg, zastrzegając, że w tym miejscu ponownie ma pojawić się lokal gastronomiczny oferujący między innymi potrawy regionalne. Co więcej, najemca zobowiązany jest zachować dotychczasową nazwę: "Pszczynianka".

Urząd Miejski rozpisał właśnie drugi przetarg na wynajem lokalu (pierwszy został unieważniony). W połowie października poznamy nowego najemcę "Pszczynianki".

Dotychczasowy lokal działał w Pszczynie ponad pół wieku. Był prowadzony przez Powszechną Spółdzielnię Spożywców "Jedność" z Pszczyny. Wcześniej mieścił się tu urząd skarbowy, Pszczyńskie Towarzystwo Bankowe oraz sklep papierniczy.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.