pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2976

Rozmawiano o elektrowni Czeczott

W tym tygodniu starosta pszczyński Paweł Sadza gościł przedstawicieli Kompanii Węglowej. Na spotkaniu zostały omówione najbliższe plany dotyczące budowy elektrowni Czeczott w Woli i perspektywa na następne 4-5 lat.

Spotkanie z przedstawicielami Kompanii Węglowej
Spotkanie z przedstawicielami Kompanii Węglowej


Przypomnijmy, że 23 lipca w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie została podpisana umowa "O wspólnym rozwoju projektu budowy elektrowni Czeczott w miejscowości Wola" pomiędzy Kompanią Węglową a japońskim koncernem Mitsui. Wartość inwestycji wynosi około 6 miliardów złotych.

Moc elektryczna w elektrowni Czeczott ma wynosić około 900 - 1000 MWe. Zużycie węgla będzie oscylować na poziomie 3 mln ton rocznie. Zgodnie z harmonogramem planowanej inwestycji, budowa elektrowni ma rozpocząć się w 2016 roku i trwać ok. 4 lat. Zatrudnienie będzie wynosić ok. 200 osób, a na etapie realizacja budowy ok. 2-3 tys. osób.

- Bardzo się cieszę, że widać determinację zarówno ze strony Kompanii Węglowej, jak i gminy Miedźna oraz Powiatu Pszczyńskiego. Widać tu realną perspektywę rozwoju - powiedział starosta pszczyński Paweł Sadza.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.