pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2014
  • 5 września 2014
  • wyświetleń: 15090

TV: Żeglarskie Mistrzostwa Polski

Ostatni weekend wakacji nie pozwolił nam się nudzić. Pierwszy raz w naszym regionie odbywały się Mistrzostwa Polski w Klasie Omega, przy czym nie było to wydarzenie jedynie żeglarskie. Wiele atrakcji czekało także na widzów i sympatyków.

MP w Żeglarstwie 2014 - wyniki Omega Sport
MP w Żeglarstwie 2014 - wyniki Omega Standard

Mistrzostwa odbywały się na terenie GPW i EkoCentrum przy tamie w Goczałkowicach-Zdroju. Żeglarze walczyli tutaj o tytuł Mistrza Polski w narodowej klasie Omega. Star w zawodach zgłosiły 54 załogi. Podczas trzydniowej rywalizacji przeprowadzono siedem wyścigów.W klasie Omega Standard triumfowała załoga z Awangardy Bydgoszcz w składzie Romuald Knasiecki, Sebastian Knasiecki, Martyna Knasiecka. Wyprzedzili oni ekipę z Jacht Klubu Opolskiego - Krzysztofa Jańca, Krzysztofa Sowę i Marcina Jańca. Na najniższym stopniu podium uplasowali się przedstawiciele FSW Fregaty - Radosław Stachurski, Mateusz Kaczmarowski i Krzysztof Siuliński.

Mistrzostwa Polski w Klasie Omega - 28-31.08.2014 · fot. MG


Najlepsza w klasie Omega Sport okazała się załoga Błękitnego Piotrusia w składzie Krzysztof Małecki, Patryk Wojtkiewicz, Bartłomiej Banasik. Drugie miejsce zajęła ekipa Vector Sails Gdańsk - Kamil Ortyl, Robet Zawadowicz i Michał Gajda. Na trzeciej pozycji dopłynęli studenci AZS Politechniki Gdańskiej - Patryk Richter, Jakub Surowiec i Marek Zalewski.Organizatorami zawodów byli: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Uczniowski Klub Żeglarski MORiS Pszczyna, EkoEnergia Silesia oraz Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA w Katowicach.

Realizacja filmów: www.rakufilm.pl.

jezioro goczałkowickie, regaty
Mistrzostwa Polski w Klasie Omega - Jezioro Goczałkowickie, 29.08.2014 · fot. pless.pl

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.