pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2014
  • 11 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 4303

Sprzątanie kirkutu po nawałnicy

Nawałnica z 8 lipca wyrządziła sporo strat na pszczyńskim cmentarzu żydowskim przy ulicy Katowickiej. Obecnie trwa porządkowanie kirkutu, a każde dodatkowe ręce do pomocy są bardzo mile widziane.

Bilans zniszczeń na cmentarzu żydowskim w Pszczynie jest duży. To trzy przewrócone obeliski (Max Stein, Joseph Grünpeter i Leo Goldstein), jeden przewrócony postument (Rosalie Herzfeld), naruszona konstrukcja przynajmniej trzech nagrobków, przełamany szczyt jednej macewy (dr Philipp Zwiklitz), dwa złamane drzewa, dwa drzewa wyrwane z korzeniami i teren zaśmiecony licznymi gałęziami i zielenią.

Cmentarz żydowski po nawałnicy z 9.07.2014 · fot. Sławomir Pastuszka


- Bardzo prosiłbym ludzi dobrej woli o pomoc w porządkowaniu cmentarza i doprowadzenia go do stanu sprzed nawałnicy. Potrzebne są nie tylko ręce do pracy, ale także narzędzia i trójnóg, dzięki któremu uda się postawić z powrotem przewrócone nagrobki - mówi Sławomir Pastuszka, który opiekuje się cmentarzem.

Chętni mogą pomóc przez cały sierpień i na początku września, w każdy dzień z wyjątkiem sobót. Osoby zainteresowane są proszone o kontakt e-mail: slav31@vp.pl lub telefoniczny: 693-142-031.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.