pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3459

Kto będzie rządził Pawłowicami?

Mimo, że w gminie Pawłowice nie ma aktualnie osoby, która pełniłaby funkcję wójta, praca w urzędzie i jednostkach gminy przebiega normalnie i bez zakłóceń.

Zmodernizowany Urząd Gminy w Pawłowicach
Urząd Gminy w Pawłowicach


Wójt, jako organ wykonawczy gminy, udzielił pracownikom Urzędu i dyrektorom jednostek odpowiednich upoważnień na cały rok budżetowy. Nie gasną one wskutek śmierci osoby piastującej funkcję wójta, dlatego klienci urzędu nadal mogą załatwiać tu swoje sprawy. Na bieżąco podejmowane są decyzje odnośnie pracy urzędu.

W najbliższym czasie Prezes Rady Ministrów, na wniosek Wojewody, wyznaczy osobę, która będzie pełniła funkcję wójta gminy do czasu objęcia stanowiska przez kandydata wybranego w listopadowych wyborach samorządowych.

- Do zadań komisarza będzie należeć dokończenie i rozliczenie aktualnie trwających inwestycji, czyli m. in. budowy ul. Kościelnej w Warszowicach, remontu szkoły w Pielgrzymowicach, podejmowanie bieżących decyzji dotyczących budowanego centrum kultury, a także podpisanie umów na realizację nowych zadań, które rozpoczną się jesienią: budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Korczaka w Golasowicach, budowa boiska w Warszowicach, ul. Szkolnej w Krzyżowicach oraz zakup samochodu dla OSP Krzyżowice czy rozpoczęcie prac przy budowie ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Świerczewskiego w Pawłowicach - mówi Marek Lucjan, zastępca wójta gminy śp. Damiana Galuska.

- Innym zadaniem komisarza będzie przygotowanie gminy do jesiennych wyborów samorządowych. Mam nadzieję, że komisarzowi uda się odwrócić nienajlepszą passę w naszej gminie po wyborach do parlamentu europejskiego, w których mieliśmy najniższą frekwencję w powiecie. Moim zdaniem jesienne wybory samorządowe w gminie Pawłowice spowodują, że będziemy mogli pochwalić się jedną z najwyższych frekwencji w kraju. Wszystko zależy od mieszkańców całej gminy Pawłowice - kontynuuje.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.