pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1034

Zagraniczni goście w Pawłowicach

W pierwszej połowie roku gminę Pawłowice odwiedziło wiele zagranicznych delegacji, które przyjechały, aby uczestniczyć w II Międzynarodowym Mityngu Sportowym, wymianach szkolnych, spotkaniu z uczestnikami zajęć EDUS, Dniach Pawłowic i innych gminnych uroczystościach.

XVIII słup graniczny
Słup graniczny znajdujący się w parku im. ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach. · fot. UG Pawłowice


Referat Promocji i Integracji Europejskiej pracuje nad projektem "Spacer po gminie Pawłowice", dzięki któremu organizatorzy międzynarodowych wymian, będą mogli zwrócić się do urzędu z prośbą o oprowadzenie po Pawłowicach.

zagraniczni goście w pawłowicach
W czerwcu 2014 roku gminę Pawłowice odwiedziła grupa 30 osób z odległego o ponad tysiąc kilometrów miasteczka na południowym zachodzie Niemiec - Kippenheim. · fot. UG Pawłowice


- W ten sposób ułatwimy zarówno szkołom, jak i innym instytucjom, zagospodarowanie czasu gości z zagranicy, którzy pojawią się w gminie. W naszej miejscowości jest dużo ciekawych miejsc do pokazania, z którymi wiąże się też mnóstwo interesujących historii. Goście, którzy na klika dni przyjeżdżają do Polski, powinni przed zwiedzeniem Krakowa, Wieliczki, obozu w Auschwitz czy Beskidów mieć możliwość zapoznać się z miejscowością, w której przebywają - mówi Marek Lucjan, pomysłodawca projektu i były zastępca wójta gminy.

Do wyboru będą trzy opcje czasowe: półtoragodzinna - obejmie centrum Pawłowic (kościół, park, rynek z urzędem, mleczarnie, centrum kultury, centrum sportu), trzygodzinna i pięciogodzinna, które będą połączone z wyjazdem danej grupy poza centrum, możliwością zjedzenia posiłku, w jednej z restauracji na terenie gminy i ewentualnym spotkaniem z władzami gminy w pawłowickim ratuszu.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.