pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2435

Wakacyjne remonty w szkołach

Chociaż wakacje w pełni, pawłowickie szkoły i przedszkola nie stoją puste. Lato to dobry okres na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych i inwestycyjnych, aby placówki były dobrze przygotowane na początek roku szkolnego. Gminna inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września w szkole w Pielgrzymowicach.

Kończą się prace związane z termomodernizacją szkoły w Pielgrzymowicach. Jej celem jest zmniejszenie kosztów zużycia energii cieplnej potrzebnej do ogrzania budynku. W ramach zadania ocieplono ściany i strop, wymieniono ponad 100 okien i drzwi wejściowe, nie licząc tych zamontowanych w sali gimnastycznej. Przy okazji robotnicy zajęli się remontem wyeksploatowanego dachu, który został pomalowany na brązowy kolor. To jedna z największych inwestycji w placówkach oświatowych w pawłowickiej gminie. Prace rozpoczęły się jeszcze w kwietniu.

Z kolei w szkole podstawowej w Warszowicach trwa malowanie korytarzy i klatek schodowych. Na ścianach położony zostanie kolor jasnozielony lub żółty. Prace na piętrze są już w zasadzie zakończone. Roboty wykonują pracownicy Gminnego Zespołu Komunalnego, a koszty malowania pokrywa szkoła.

Remonty szkół i przedszkoli w Pawłowicach - 07.2014 · fot. UG Pawłowice


W Szkole Podstawowej nr 1 będzie większa jadalnia. Po rozbudowie i modernizacji jadalnia pomieści 80 uczniów, którzy przyjdą tutaj zjeść obiad. Aby uzyskać większą przestrzeń, przesunięto ścianę działową pomiędzy jadalnią i kuchnią. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, w kuchni kładzione są nowe kafelki, a jadalnia jest malowana.

Przy przedszkolu "W Modrzewiowym Ogrodzie" oraz Przedszkolu nr 1 w Pawłowicach powstaną nowe place zabaw. Teren został przygotowany pod montaż urządzeń zabawowych. Kiedy na placach znajdą już swoje miejsce karuzele, zjeżdżalnie, drabinki i ścianki do wspinaczki, przyjdzie pora na wyłożenie terenu bezpiecznym i miękkim tworzywem amortyzującym upadki. Część terenu będzie obsiana trawą.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.