pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lipca 2014
  • wyświetleń: 1583

Pawłowickie spotkania z francuskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Od września 2013 roku do lipca roku bieżącego na terenie Gminy Pawłowice odbywał się kurs w ramach projektu "Klucz francuski dla mieszkańców gminy Pawłowice". Projekt skierowany był do kobiet i mężczyzn zagrożonych wykluczeniem społecznym, głównie bezrobociem, chcących poznać podstawy języka francuskiego lub pogłębić jego znajomość, a co za tym idzie, poprawić swą atrakcyjność na rynku pracy.

W ramach projektu zostały przeprowadzone dwa kursy: "Lekkoprzyśrubowana/y" dla początkujących i "Średnioprzyśrubowana/y" dla średniozaawansowanych. Zajęcia miały miejsce w gościnnych murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Kursanci uczyli się fonetyki, struktur zdaniowych, czytania ze zrozumieniem, a przede wszystkim komunikowania się w języku francuskim. Zajęcia były prowadzone przez native-speakera, który zachęcał uczestników do śmiałego posługiwania się tym językiem.

francuski
Kurs języka francuskiego w gminie Pawłowice · fot. UG Pawłowice


Praca z grupą średniozaawansowaną nastręczała więcej trudności ze względu na zróżnicowanie poziomu znajomości języka wśród uczestników kursu. Podjęto więc dodatkowe działania mające na celu zniwelowanie tych różnic, które polegały na przesyłaniu drogą mailową dodatkowych materiałów uczestnikom kursu. Nauka języka francuskiego zakończyła się 1 lipca tego roku.

francuski 2
Kurs języka francuskiego w gminie Pawłowice · fot. UG Pawłowice


Zorganizowano także dwa spotkania informacyjne, na których zaznajomiono wszystkich zaproszonych gości z elementami frankofońskiej kultury, możliwościami pracy i kształcenia się na terenie państw francuskojęzycznych Unii Europejskiej. Wykład na ten temat wygłosiła pracowniczka Uniwersytetu Śląskiego dr Renata Jankowska, a kultury tej uczestnicy projektu mogli zasmakować w sensie dosłownym, bo spotkania podsumowujące poszczególne edycje kursu były połączone z poczęstunkiem.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj