pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 lipca 2014
  • wyświetleń: 1997

Ćwiklice: naprawa ul. Zawadzkiego

Zniszczona w trakcie powodzi w 2013 roku ulica Zawadzkiego w Ćwiklicach zostanie wyremontowana. Wszystkie prace powinny zostać przeprowadzone do końca tego roku.

Ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach
Ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach · fot. PZD Pszczyna


Najprawdopodobniej pod koniec tego miesiąca poznamy wykonawcę prac. Roboty będą przebiegały na dwukilometrowym odcinku od kościoła w Ćwiklicach do budynku OSP w Rudołtowicach.

- Chcemy za około 2,5 miliona złotych naprawić zniszczenia powodziowe - wyjaśnia Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

Równocześnie przeprowadzone zostaną prace związane z regulacją rowu odwodniającego. Będą one polegały na jego pogłębieniu, a także remoncie kilkunastu przepustów.

Starosta Paweł Sadza liczy także na współpracę z Zarządem Dróg Wojewódzkim w Katowicach w kwestii ulicy Męczenników Oświęcimskich.

- Próbujemy argumentować w ZDW konieczność równoczesnego przebudowania przepustów pod ulicą Męczenników Oświęcimskich, bo one - jako wąskie gardło - mogą powodować dalsze podtapianie tych terenów - mówi i dodaje, że jeśli Zarząd na taką inwestycję przystanie, to część kosztów mogłaby zostać pokryta ze środków powiatu pszczyńskiego.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.