pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lipca 2014
  • 29 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 4054

Wkrótce przebudowa ulicy Bratniej

W tym roku przeprowadzony zostanie remont ulicy Bratniej na 403-metrowym odcinku od ulicy Słonecznej do Cieszyńskiej.

Ten fragment drogi zbudowany jest z sześciokątnych płyt betonowych. Niestety z biegiem czasu wytworzyły się na nim liczne wyboje i załamania powierzchni, tworząc w tych miejscach zalewiska, a jednocześnie stwarzając utrudnienia w ruchu kołowym jak i pieszym.

Ulica Bratnia w Pszczynie - 14.07.2014 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Projekt przebudowy przewiduje wymianę krawężników, zabudowę w brakujących miejscach studzienek ściekowych z wpustami żeliwnymi, rozbiórkę nawierzchni z trylinki, wymianę podbudowy,
wzmocnienie podłoża geowłókniną, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, korektę wysokościową nawierzchni na zjazdach do posesji, przebudowę nawierzchni chodników w obrębie skrzyżowań, humusowanie poboczy.

Prace wykona firma Berger Bau Polska z siedzibą we Wrocławiu. W przetargu zaproponowała przeprowadzenie prac za kwotę 523 tysięcy złotych. Umowę z wykonawcą podpisano 20 sierpnia.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.