pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lipca 2014
  • wyświetleń: 4138

Oferował policjantom "dobry obiad"

Pszczyńscy stróże prawa zatrzymali 29-letniego mieszkańca Wrześni, który usiłował ich przekupić, proponując pieniądze na "dobry obiad". Mężczyzna próbował wręczyć policjantom 100 złotych, aby ci w zamian "zapomnieli" o popełnionym przez niego wykroczeniu drogowym. Mężczyźnie grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15.40 na ulicy Katowickiej w Piasku. Policjanci patrolujący ten rejon zauważyli nieprawidłowo zaparkowany samochód marki Renault Master. Podczas kontroli, kierowca w zamian za "przymknięcie oka" na swoje wykroczenie, próbował wręczyć policjantom łapówkę.

Za "załatwienie sprawy" mężczyzna zaoferował każdemu z mundurowych po 50 złotych. Jak oświadczył -Panowie, dobrze wiemy o co chodzi, dam wam na obiad. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz zostaną przedstawione mu zarzuty w tej sprawie.

Podobną "ofertę" złożył mundurowym 20-latek z Pawłowic. Został on ujęty przez świadków, którzy zareagowali w związku z jego nagannym zachowaniem na boisku piłkarskim w Warszowicach. Mężczyzna mając blisko promil alkoholu w organizmie wjechał samochodem na murawę. Skierowani na miejsce mundurowi, po ocenie sytuacji, podjęli decyzję o użyciu alkometru. Gdy mężczyzna dowiedział się, jakie zostaną podjęte wobec niego czynności, zaproponował policjantom 200 złotych łapówki.

Pomimo pouczeń o odpowiedzialności za korupcję, mężczyzna nie dawał za wygraną. Próbował "przekonać" stróżów prawa, zwiększając ofertę o kolejną "stówkę". Jak się wyraził -Ja wiem, ale dogadajmy się jakoś, po 300 złotych i sprawy nie było. Sprawą zajęli się policjanci z Pawłowic, a 20-latek usłyszał już zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.