pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lipca 2014
  • 13 lipca 2014
  • wyświetleń: 4785

Będzie ochrona przeciw powodzi?

Mieszkańcy Goczałkowic-Zdroju oraz Góry niejednokrotnie ucierpieli w wyniku obfitych opadów deszczu, których skutkiem były powodzie lub podtopienia. Istnieje jednak możliwość zmiany tego stanu. Na terenie naszego województwa powstaje bowiem mapa drogowa niezbędnych inwestycji przeciwpowodziowych.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego opracowuje właśnie wzór tabeli, która zostanie rozesłana do zarządów melioracji i urządzeń wodnych, regionalnych zarządów gospodarki wodnej i samorządów. Na podstawie wypełnionych przez samorządowców tabeli, utworzona zostanie mapa informująca o miejscach szczególnie zagrożonych powodzią lub podtopieniami.

- Inwentaryzacja potrzeb oraz narady w gronie fachowców pozwolą tak ustalić priorytety, by w pierwszej kolejności zabezpieczyć miejsca najbardziej zagrożone - podkreśla wojewoda śląski Piotr Litwa.

Główna, Goczałkowice, powódź
W wyniku obfitych opadów ulica Główna w Goczałkowicach-Zdroju zamienia się w rzekę


Przypominamy, że na terenie naszego województwa realizowany jest już projekt "Program ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły". Realizacja tego programu, który ma zakończyć się w 2030 roku, ma zabezpieczyć południowe województwa kraju przed katastrofalnymi skutkami powodzi.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.