pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lipca 2014
  • wyświetleń: 3108

Na osiedlu Daszyńskiego bez zmian

Na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie nie zmieni się organizacja ruchu. Wszystkie skrzyżowania pozostaną równorzędne - zadecydowali na zebraniu mieszkańcy.

Nowe znaki na os. Daszyńskiego
Na osiedlu Daszyńskiego obowiązuje "zasada prawej ręki".


Od pewnego czasu cześć mieszkańców wnioskowała o powrót do poprzedniej organizacji ruchu, czyli w formie, w której drogi szersze (relacji północ-południe) są trasami z pierwszeństwem przejazdu. Zwolennicy wprowadzenia zmian byli zdania, że obecne przepisy są mylące dla kierowców.

Swoje argumenty mieli jednak również obrońcy skrzyżować równorzędnych i "zasady prawej ręki". Zdaniem wielu zwiększyła ona bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, zwłaszcza na ulicy Słowackiego w sąsiedztwie szkoły. Wcześniej nierzadko zdarzało się, że samochody pędziły tu z prędkością znacznie przekraczającą limit.

W związku z propozycją zmiany organizacji ruchu na osiedlu zwołano zebranie mieszkańców. Odbyło się on końcem czerwca.

Przytłaczająca większość zagłosowała w nim za utrzymaniem obecnego stanu. Na osiedlu obowiązywać będzie również ograniczenie prędkości do 40km/godz.

Podczas spotkania zebrani wnioskowali tez o poprawę oznakowania pionowego i poziomego tychże skrzyżowań, a także o wzmożone kontrole policyjne na drogach osiedlowych.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.