Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lipca 2014
  • wyświetleń: 7680

II Powiatowy Konkurs Fryzjerski

Z końcem roku szkolnego w pszczyńskiej samochodówce odbył się II Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów klas gimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego. W konkursie uczestniczyło 10 uczennic z 5 gimnazjów Powiatu pszczyńskiego.

Tematem konkursu był "Ślubny zawrót głowy - czyli koki i upięcia". W trakcie układania fryzur przez uczestniczki konkursu zaprezentowany został pokaz makijażu dziennego i wizażu losowo wybranej uczestniczki przez Panią Monikę Sypułę - Laskowską, pokaz Pani Marleny Czerwińskiej z wykorzystaniem przedłużania i dopinania włosów, a także prezentacja fryzury Pana Mateusza Libery, która wygrała konkurs "Złotego Grzebienia" w Rybniku.

Pani Monika Sypuła - Laskowska jest właścicielką studia stylizacji fryzur i kosmetyki jak i wizażu "Ach" w Mikołowie, linergistką, dyplomowaną kosmetyczką i fryzjerką. Ukończyła prestiżowe studia wizażu w Stanach Zjednoczonych i zechciała się podzielić z nami swoją wiedzą w tej dziedzinie. Pani Marlena Czerwińska jest absolwentką naszej placówki oraz laureatką licznych konkursów krajowych i międzynarodowych w dziedzinie fryzjerstwa. W tym roku zdobyła Mistrza Polski w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów. Jest również ekspertem w dziedzinie dekoloryzacji i koloryzacji włosów.

II Powiatowy Konkurs Fryzjerski - 27.06.2014 · fot. PZS nr 1


W czasie gdy uczestniczki konkursu czesały modelki, oprócz przygotowanych wykładów odbył się również pokaz stylizacji lat 60-tych, przygotowany przez uczennice naszego technikum usług fryzjerskich.Uczestniczki konkursu po upłynięciu wyznaczonego czasu - 60 min - zaprezentowały wykreowane fryzury, które oceniło jury w składzie: Pani Krystyna Świerkot - Żmij Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, Pan Grzegorz Nogły - Wicestarosta Powiatu Pszczyńskiego, Pani Monia Sypuła - Laskowska, Pani Marlena Czerwińska oraz Pan Mateusz Libera. Publiczność w trakcie obrad jury miała możliwość wyboru własnej kandydatki. Jak się okazało, Jury i publiczność byli zgodni. Nagrody wręczali Pani Krystyna Świerkot - Żmij i Pan Grzegorz Nogły. Zmagania zakończyło pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek.

Laureaci:
I Miejsce - Dominika Janosz Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie
II Miejsce - Wiktoria Grzywa Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie
III Miejsce i Nagroda Publiczności Paulina Leonarczyk Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, zaangażowaniem uczestniczek i modelek, jak i opiekunów, którzy liczą na kolejne edycje konkursu. Żywimy nadzieję, że spotkamy się za rok.Przy okazji warto wspomnieć, że PZS nr 1 prowadzi nabór do technikum usług fryzjerskich. Natomiast nasze poczynania na bieżąco możecie śledzić na oficjalnym profilu facebookowym oraz na stronie szkoły.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.