pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lipca 2014
  • wyświetleń: 2060

Zbieranie podpisów dla mniejszości

Kończy się akcja zbierania podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą mającą na celu zmianę ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych. W niedzielę (6 lipca) ostatni raz na rynku będą zbierane podpisy pod akcją "Godzina Ś".

Zbiórka rozpocznie się o 13.00 i potrwa do 15.00. Później będzie można jeszcze podpisać się w Oficynie Drukarskiej (do 10 lipca).

Jeżeli ktoś zbiera indywidualnie najpóźniej do 11 lipca trzeba też dostarczyć listy podpisów. Finał akcji odbędzie się na VIII Marszu Autonomii 12 lipca w Katowicach.

Projekt sprowadza się do dopisania do obecnej listy czterech mniejszości etnicznych (karaimskiej, łemkowskiej, romskiej i tatarskiej), piątej - śląskiej. Umożliwi to między innymi finansowanie edukacji regionalnej z budżetu państwa.

Za przedsięwzięciem stoi Rada Górnośląska (zrzesza 11 śląskich organizacji i stowarzyszeń, m.in. Ruch Autonomii Śląska, Związek Górnośląski i Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej).

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.