pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3539

Miedziańskie Ule zostały rozdane

Zespół Folklorystyczny "Folkowianie", Pani Danuta Kocurek oraz Pani Joanna Karbowy zostały uhonorowane nagrodą "Miedzniański Ul" przyznawaną za działalność kulturalną, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we wtorek 24 czerwca podczas uroczystych obrad XLVIII sesji Rady Gminy Miedźna. Wójt Gminy Bogdan Taranowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Karbowym oraz Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Lubańskim uroczyście wręczyli Laureatom statuetki "Miedźniańskiego Ula", dyplomy, kwiaty oraz nagrody pieniężne.

Rozdanie nagród "Miedźniańskie Ule" - 24.06.2014 · fot. UG Miedźna


Nagrodę otrzymał istniejący od 10 lat Zespół Folklorystyczny "Folkowianie", w którego skład wchodzą niepełnosprawni podopieczni zamieszkujący m.in. gminę Miedźna. Zespół działający przy Ośrodku Matka Boża Różańcowa jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Laureatką została również pani Danuta Kocurek, która jest autorką licznych publikacji, w których podejmuje zagadnienia związane z edukacją regionalną i dziedzictwem kulturowym naszej "Małej Ojczyzny". Pani Danuta jest także autorką licznych wystąpień, w których przybliża sylwetki wybitnych działaczy z terenu gminy Miedźna, wskazując równocześnie na bogactwo kulturowe naszego regionu.

"Miedziańskim Ulem" nagrodzono także panią Joannę Karbowy, która jest nauczycielem w Gminny Przedszkolu Publicznym nr 2 im. W. Chotomskiej w Woli. Jest niezwykle zaangażowana w życie przedszkola i Zespołu Regionalnego Knefliki. Pani Joanna z pasją wykonuje powierzone cele, kształtując w młodych ludziach poczucie lokalnego patriotyzmu.

---

Celem przyznanej nagrody jest przede wszystkim uhonorowanie oraz wyrażenie uznania dla miedźniańskich twórców, animatorów kultury, podmiotów funkcjonujących w sferze kultury w sposób szczególny zaangażowanych w pracę na rzecz kultury, przyczyniających się do tworzenia, upowszechniania, ochrony rozwoju kultury gminy Miedźna.

BM / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.