pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4782

Stadion w Łące ma patrona

21 czerwca odbyła się uroczystość nadania stadionowi w Łące imienia Czesława Czerwionki. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wspólnie z synem Czesława Czerwionki, Zbigniewem Czerwionką, uroczyście odsłonili pamiątkową tablicę.

Czesław Czerwionka urodził się w Łące 22 marca 1922 roku. Przez 12 lat był dyrektorem Liceum dla Pracujących i przez 8 lat Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pszczynie. Był także znanym działaczem społecznym, głównie w środowisku sportowym. W 1946 roku był jednym z założycieli Ludowego Klubu Sportowego w Łące. W latach 1948-1962 i 1978-1992 pełnił funkcję Prezesa LKS Łąka. Od 1992 roku był jego honorowym Prezesem. Przyczynił się do wielu sukcesów w pszczyńskim sporcie.

Uroczystość nadania imienia Stadionowi w Łące - 21.06.2014 · fot. UM Pszczyna


Po uroczystościach odbyła się ostatnia kolejka rozgrywek tyskiej klasy A, w której spotkali się lider LKS Znicz Jankowice z wiceliderem LKS Łąką. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Jankowic 2:1, która zapewniła sobie awans do rozgrywek klasy okręgowej. Pomimo porażki na własnym terenie gospodarze, drużyna LKS Łąka, również wystąpią w przyszłorocznych rozgrywkach na boiskach klasy okręgowej.

Z tej okazji burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wraz ze swoim poprzednikiem Krystianem Szostakiem wręczyli obu drużynom pamiątkowe puchary.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.