pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2288

PG 3 w Centrum Nauki Kopernik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 3 w piątek 20 czerwca udali się na wycieczkę dydaktyczną do Centrum Nauki Kopernik, by tam zgłębiać wiedzę z nauk ścisłych.

Będąc w Warszawie uczniowie wraz z opiekunami udali się na Krakowskie Przedmieście oraz Starówkę, by chociaż na chwilę przywitać się z miastem o bogatej historii. Jednakże głównym etapem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernika, gdzie uczestnicy wycieczki spędzili ponad 5. godzin, by zrozumieć między innymi zjawiska przyrody, poznać sferę ziemską i pozaziemską.

Na wstępie w kilkunastoosobowych zespołach prowadzonych pod okiem specjalistów uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia w laboratoriach naukowych. W laboratorium biologicznym temat zajęć brzmiał: "Poznajmy się lepiej. Mózg" - młodzi odkrywali świat anatomii. Podróżowali w poszukiwaniu samego siebie, jak również zasad funkcjonowania złożonych mechanizmów.

W laboratorium chemicznym uczestniczyli w zajęciach pod tytułem "Tajniki mydlarni". Okazało się, że z pozoru trudna i niezrozumiała nauka, jaką jest chemia, otacza nas zewsząd i towarzyszy nam w życiu codziennym. Z kolei na przyszłych fizyków czekało laboratorium fizyczne, w którym mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach "Atomowe puzzle". Szukali i opisywali ogólne prawa przyrody. Odkrywali w sobie pasje, nieświadomi swoich umiejętności. Odbyli również podróż do trzeciego wymiaru, uczestnicząc w spektaklu "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali". Scenariusz przedstawienia oparty był na jednej z "Bajek robotów" Stanisława Lema.

Natomiast w Teatrze Wysokich Napięć - elektryzujące miejsce w Koperniku - zobaczyli błyskawice wytwarzane przez transformator Tesli oraz obejrzeli niecodzienny spektakl w bezpiecznym otoczeniu klatki Faradaya.

Owocem wyjazdu są kosmiczne, niewyobrażalne, a przede wszystkim inspirujące przeżycia, by stać się w przyszłości przewodnikiem w świecie odkrywania tajemnic przyrody.

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj