pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3610

Dzisiaj słonecznie, a rok temu?

Prognoza na dzisiejszy dzień jest dobra - temperatura do 21 stopni, bez opadów. A pamiętacie co było dokładnie rok temu? W ciągu jednego dnia spadło tyle deszczu, ile zwykle spada przez dwa miesiące. W efekcie m.in. zalany został tunel na ulicy Bielskiej.

Przypomnijmy - woda zaczęła się intensywnie wlewać pod wiadukt w nocy z 24 na 25 czerwca. W środku nocy tunel już był całkowicie zalany. Przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za bieżące utrzymanie systemu odwodnienia przejazdu pod torami przybyli na miejsce i sprawdzili wszystkie urządzenia. System odwodnienia przejazdu był sprawny i cały czas działał, jednak masy wody były tak wielkie, że pompy nie mogły jej wypompować.

Tunel na Bielskiej pod wodą! - 25.06.2013 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Nad ranem, po ustaniu opadów do akcji przystąpili strażacy, którzy swoim sprzętem zaczęli wspomagać wypompowywanie wody. Szacunki wskazywały, że pod wiaduktem kolejowym wlało się ok. 21 tys. metrów sześciennych wody, a pompy Straży Pożarnej miały wydajność 200 metrów sześciennych na godzinę. Wodę udało się ostatecznie wypompować we wtorek wieczorem 25 czerwca.

mot / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.