pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2799

Folkowianie organizacją roku

Czasem jest tak, że człowiek zastanawia się, czy to co robi jest dobre. Czy obrał dobry kierunek. Czy siłę, energię i miłość wlewa w najlepszy dzban. Czasem, szczególnie wtedy kiedy jest ciężko, człowiek łapie się na pytaniu, czy iść dalej wybraną drogą?...

Zespół Folkowianie obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Dziesięć lat to przeszło 200 występów, mnóstwo prób, rozmów i nauki. Za nami łzy szczęścia, ale i chwile zwątpienia. Dziesięć lat, to walka ze swoimi słabościami i stresem. To pokazywanie sobie i społeczeństwu, że ja - osoba z niepełnosprawnością - też potrafię.

To wspólne poznawanie się. Z jednej stromy MY - Folkowianie, a z drugiej "ludzie zdrowi", którzy tak samo muszą się nas uczyć jak i my uczymy się życia obok nich. 10 lat pracy nad tym, aby pokonać barierę MY i WY.

Na dziesięciolecie dostaliśmy najlepszy prezent jaki mogliśmy sobie wymarzyć. Pięknie zapakowaną pewność, że warto dalej iść tą "pieśniczkową" drogą.

Folkowianie organizacją roku - 11.06.2014


W środę 11 czerwca w przesiąkniętych chmielem, ceglanych murach Muzeum Miejskiego i Tyskiego Browarium, podczas uroczystej gali, Folkowianie zostali najlepszą organizacją roku 2013 w 12 edycji plebiscytu Echa: Sportowiec Roku i Człowiek Roku.

Tym samym otrzymaliśmy pewność, że tą drogą trzeba dalej iść, bo to ma sens, bo to daje nadzieję, dodaje wiary i sił. Trzeba iść dalej, bo tylu ludzi poparło naszą działalność i zagłosowało na nas.

Dziękujemy za każdy wysłany kupon, za każdy sms, dziękujemy, że Państwo popierają naszą inicjatywę. Będziemy dalej śpiewać i cieszyć się tym śpiewaniem.

W imieniu zespołu Folkowianie
Bernadka Jonkisz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.