pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2400

Program Youngster w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli" podaj

Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko już dwa lata uczestniczy w programie Youngster. W jego ramach uzyskała wiele nagród.

Na zakończenie 2012/2013 roku nasza koleżanka Roksana Smolec wygrała ogólnopolski konkurs na "najlepszego ucznia" i pojechała na tygodniową wycieczkę do Londynu jako jedyna z województwa śląskiego. W obecnym roku szkolnym ponownie byliśmy najlepsi w konkursie ogólnopolskim "Karnawałowe przebranie". Nasz "Scott Man" pokonał wszystkich.

Kolejnym szczęśliwym konkursem dla nas był "Teenager In action", w którym zdobyliśmy I miejsce w Polsce za projekt: " Cicha woda brzegi rwie...". W ramach tegorocznej edycji konkursu, uczniowie mieli za zadanie przedstawić lokalne dziedzictwo przyrodnicze w języku angielskim oraz w języku polskim. Spośród wielu nadesłanych prac konkursowych komisja doceniła nasz projekt w sposób szczególny, który wyróżnił się wysokim poziomem merytorycznym i kreatywnym.

Program Youngster w Woli · fot. Gimnazjum nr 1 w Woli


W nagrodę grupa sześciu dziewcząt z opiekunem wyjechała na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Po wizycie w Fundacji grupa odwiedziła Centrum Nauki Kopernika, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Na Stadionie Narodowym przeszliśmy trasą piłkarza, a w konkursie, który przeprowadził przewodnik, dziewczyny odgadły nazwy prawie wszystkich drużyn mających tytuł Mistrzów Świata. Po południu zwiedziły Pałac Kultury i Nauki gdzie na XXX piętrze zobaczyły prawie całą Warszawę, przy czym Pani przewodnik opowiedziała mnóstwo ciekawych historii.

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń, koordynator programu Pani Agnieszka Żeglińska zrobiła dziewczynom niespodziankę. Uczestniczki udały się do Teatru Komedii na musical "Zorro". Laureatki były zachwycone. Po zakończeniu przedstawienia zachęciły całą publiczność do owacji na stojąco. Pan Krzysztof Lipiński-zastępca Dyrektora Generalnego, który był obecny również na tym przedstawieniu, był pozytywnie zauroczony naszymi dziewczynami.

W czasie wolnym laureatki miały możliwość zwiedzenia Warszawy nocą. Drugi dzień rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie dziewczyny obejrzały film 3D " Miasto Ruin". Następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach z przewodniczką, która opowiedziała mnóstwo ciekawostek. Zobaczyliśmy ławeczki Chopina oraz Pałac Prezydencki, gdzie w środę 4 czerwca był sam Barack Obama. Zwiedziliśmy również Starówkę, gdzie przeszliśmy od placu Zamkowego, przez katedrę, rynek, mury aż do Krakowskiego Przedmieścia. Czas wolny dziewczyny spędziły w centrum handlowym Złote Tarasy. Do domu wróciliśmy bardzo późno, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Mamy nadzieję, iż władze Gminy i dyrekcja są z nas dumni, ponieważ staramy się zaprezentować naszą okolicę i szkołę na najwyższym poziomie.

Łarisa Doniecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ś w. Jana Bosko w Woli" podaj