pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2014
  • 22 września 2014
  • wyświetleń: 13681

"Złote Laury" dla przedsiębiorców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj

Po raz szósty rozdano Złote Laury dla najlepszych przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego. Uroczystość odbyła się w Sali Lustrzanej pszczyńskiego Muzeum Zamkowego. Medal "Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego" z rąk starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy otrzymał Aleksander Spyra.

Gala "Złotych Laurów" odbyła się już po raz szósty. Starosta pszczyński oraz przewodniczący Rady Powiatu nagradzają w ten sposób najbardziej prężnych przedsiębiorców działających w powiecie pszczyńskim. - Nasz powiat jest bogaty w ludzi przedsiębiorczych, czego dowodem są te nagrody - mówi starosta pszczyński Paweł Sadza.

O przyznaniu "Złotych Laurów" decydowała Kapituła w składzie: Eugeniusz Pająk (przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego i przewodniczący Kapituły), Zygmunt Jeleń (członek zarządu Powiatu), Józef Szuster (przewodniczący Komisji Finansów), Bronisław Gembalczyk (przewodniczący Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu), Alojzy Wojciech (przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska), Bernadeta Sojka-Jany (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy), Bogusław Szarzyński (naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie), Adam Malcharek (kierownik Inspektoratu ZUS w Pszczynie), Janusz Kasza (prezes Centrum Przedsiębiorczości sp. z o. o.) oraz Paweł Sadza (starosta pszczyński).

Złote Laury - 19.09.2014 · fot. Powiat


Spośród 11 zgłoszonych firm Kapituła wybrała cztery. W kategorii "Usługi" nagroda trafiła do PHU Puchałka z Pszczyny. "Złoty Laur" odebrało małżeństwo właścicieli - Sylwia i Stanisław Puchałkowie. Firma Szagru sp z o. o. triumfowała w kategorii "Produkcja". Nagrodę odebrali właściciele Jan Szafron i Jerzy Gruszka. "Złoty Laur" w kategorii "Handel" przyznano firmie PHUH Gakra i jej właścicielce Krystynie Gach. Laur specjalny w kategorii "Rolnictwo" trafił do firmy Pieczarki - Szczepan Polok. - To dla nas ogromne, jak nie największe wyróżnienie - zgodnie powtarzali laureaci.

Owację na stojąco otrzymał Aleksander Spyra odznaczony medalem "Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego". Odznaczenie przyznano z inicjatywy m.in. starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy oraz przewodniczącego Rady Powiatu Eugeniusza Pająka przy aprobacie radnych powiatowych. Założyciel zespołu regionalnego "Pszczyna", inicjator budowy pszczyńskiego skansenu, wieloletni prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej i założyciel Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie nie krył wzruszenia.

Galę "Złotych Laurów" uświetnił koncert Ryszarda Rynkowskiego. Artysta zaprezentował największe przeboje z repertuaru własnego oraz grupy Vox, której był członkiem.

PHU Puchałka - laureat w kategorii "Usługi"
Firma Sylwii i Stanisława Puchałków obchodziła 1 czerwca 2014 roku 25-lecie działalności. Jest typową firmą rodzinną, w sumie pracuje w niej ok. 120 osób. Firma specjalizuje się w kompleksowych usługach w zakresie techniki grzewczej i sanitarnej, wentylacji i klimatyzacji, instalacji przemysłowych oraz odnawialnych źródeł energii. PHU Puchałka w 2003 roku uzyskała Certyfikat Jakości ISO 9001:2000 w zakresie wykonywania nowoczesnych instalacji CO, kotłowni gazowych, olejowych, instalacji wod-kan. oraz sieci ciepłowniczych.

Szagru sp z o.o - laureat w kategorii "Produkcja"
Firma ze Studzienic z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Szagru specjalizuje się w wytwarzaniu separatorów, studni, przepompowni, przydomowych oczyszczalni ścieków czy zbiorników na wodę. Firma świadczy usługi w zakresie montażu instalacji technologicznych, zgrzewania, spawania polietylenu i polipropylenu. Szagru wdrożyło produkcję rury strukturalnej o nazwie Szagru Pipe Studzienice o wdzięcznym skrócie SPS, łączącym firmę z regionem pszczyńskim.

FPUH Gakra - laureat w kategorii "Handel"
Firma założona w 1991 roku przez Krystynę Gach działa na rynku lakierów i dodatków lakierniczych. W 1994 roku została przedstawicielem na Polskę holenderskiej firmy De Beer. Od 2004 roku jest przedstawicielem niemieckiej firmy Car-Rep oferującej lakiery i dodatki techniczne w aerozolach. Od dwóch lat na polski rynek wprowadza produkty firmy Koch Chemie zajmującej się opracowywaniem i produkcją chemii samochodowej i użytkowej. W jej ofercie są płyny, koncentraty oraz pasty do czyszczenia i odnawiania pojazdów samochodowych. Firma od początku ma swoją siedzibę w Pielgrzymowicach.

Pieczarki - Szczepan Polok - laureat specjalny w kategorii "Rolnictwo"
Działające od 1990 roku gospodarstwo Grażyny i Szczepana Poloków rozwija się z roku na rok. Obecnie firma posiada 43 hale o łącznej powierzchni ponad 23 tys. m kw. Tygodniowa produkcja grzybów to ponad 140 ton. Zatrudnienie w firmie "Pieczarki - Szczepan Polok" ma obecnie 250 osób. Firma znajdująca się w Kryrach eksportuje swoje produkty m.in. do Niemiec, Francji, Bułgarii i Grecji.

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Złote Laury Przedsiębiorczości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj