pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2445

Policjanci w szkole w Wiśle Małej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej" podaj

Majówka, a później wakacje, tuż, tuż, a wraz z nimi nowe sytuacje związane z wyjazdami na wiosenny i letni wypoczynek. Tak, jak co roku, policjanci z pszczyńskiej drogówki będą kontrolować stan techniczny autobusów i stan trzeźwości kierowców przewożących dzieci. Aby przypomnieć maluchom o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się na ulicy i w domu, policjanci gościli w podstawówce w Wiśle Małej.

policja, szkoła, Wisła Mała
Policjanci gościli w szkole w Wiśle Małej. · fot. Policja


Przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w domu pod nieobecności rodziców i omówili zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób.

Mundurowi zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawami w miejscach do tego nieprzystosowanych. Tu, wymienili stawy, rzeki i glinianki, w których, przy dodatnich temperaturach, lubią pływać dzieci.

Jako kolejny punkt, padł przykład źle zorganizowanych zabaw na wsi, takich, które często kończą się tragicznie. Nie pominięto również tematu dotyczącego negatywnych skutków wychłodzenia i przegrzania organizmu, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą.

Omówiono również sposoby uniknięcia zagrożeń związanych z ogniem, maszynami rolniczymi, zwierzętami hodowlanymi, wypoczynkiem w górach i nad morzem. Wszystko po to, żeby milusińscy cali i zdrowi, w nowym roku szkolnym, zasiedli w swoich ławkach.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.