pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1734

Akcja "Szczęśliwsze dzieci"

Z inicjatywy pracowników BAD oraz przy wsparciu Team Prevent Poland 1 marca br. została zainicjowana akcja, której rozmiary przeszły najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców. Informacja o zorganizowaniu zbiórki darów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce rozeszła się błyskawicznie, a jej echo pobrzmiewało nie tylko w blisko 200 niemieckich oddziałach BAD, ale także w oddziałach Team Prevent Poland.

Do centrali BAD, mieszczącej się w Bonn, zaczęły spływać ogromne ilości maskotek, zabawek, gier i innych materiałów edukacyjnych dla dzieci. Tym samym niewielki kącik, jaki początkowo przewidziano na zebrane zabawki, zamieniono na dużą salę, a całe przedsięwzięcie zaczęło przybierać na sile.

Akcja "Szczęśliwsze dzieci" - 03/04.2014 · fot. mat. prasowe


Inicjatorów akcji zaskoczyło, jak dużą chęć wsparcia wykazywali pracownicy firmy. Każdego dnia pojawiały się kolejne paczki, pełne tego co dzieciom sprawia największą radość, czyli zabawek.
Jak mówi Pan Donat Thomanek, członek Zarządu Team Prevent Poland - Byliśmy zachwyceni wsparciem dużej rzeszy kolegów i koleżanek grupy BAD. Już dzień po ogłoszeniu akcji Szczęśliwsze dzieci zaczęły się rozdzwaniać telefony. W dzień kiedy planowaliśmy wysyłkę paczek do Polski dostałem telefon, że bardzo dużo pudeł z zabawkami zebrał oddział w Lipsku. Łącznie zebraliśmy 15 m3 pudeł z zabawkami.

Wspólnymi siłami udało się przygotować ponad 80 pudeł, które przy wsparciu MBS Logistics 16 kwietnia wyruszyły w długą podróż z Bonn do Lipska, gdzie dzieci z miejscowego przedszkola również zaangażowały się w akcję i dzielnie pomagały w pakowaniu zabawek. Z Lipska zabawki dotarły już do siedziby Team Prevent w Pszczynie. Zebrane dary przejechały ponad 1000 km, by trafić do dzieci z 5 placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu pszczyńskiego oraz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Jeśli możliwe byłoby zobrazowanie rozmiarów całego przedsięwzięcia, to śmiało można powiedzieć, że każdy kilometr trasy pomiędzy Bonn a Pszczyną to jedna zabawka.

Pierwsze zabawki dotarły do dzieci w piątek 18 kwietnia. Już przed Wielkanocą zabawkami cieszyły się dzieci z: SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach i Kraśniku, Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie.

Kolejne paczki trafią, w czwartek 24 kwietnia, do podopiecznych:
Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie, budujący Dom Kulejących Aniołów.
Specjalistycznego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnych dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach,
Caritas Archidiecezji Katowickiej Świetlica Środowiskowa w Pszczynie, Ochronki przy Parafii Rzymskokatolickiej Wszystkich Świętych w Pszczynie.

Honorowym patronatem objął akcję burmistrz miasta Pszczyna pan Dariusz Skrobol. Organizatorzy akcji dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę szlachetną akcję i zechciały podzielić się radością z obdarowanymi dziećmi.

adv / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.