pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 5846

Pijani opiekowali się maluchami

Pszczyńscy policjanci interweniowali w sprawie sprawowania opieki nad dwójką małoletnich dzieci przez pijanych rodziców w Woli. Mundurowi ustalają teraz, czy 3-letni chłopczyk i jego 7-letnia siostra przebywali w domu bez należytej opieki.

Po zgłoszeniu zaniepokojonej matki policjanci udali się pod wskazany adres celem weryfikacji otrzymanej informacji i przeprowadzenia ewentualnej interwencji. Z pierwszych ustaleń wynikało, że ojciec maluchów wypił za dużo alkoholu i wszczął w domu awanturę.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Mundurowych zaniepokoił także stan zgłaszającej, matki dzieci. Okazało się, że kobieta również musiała wcześniej spożywać alkohol. W jej przypadku urządzenie pokazało poniżej 1,5 promila. O ich dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator. Dodatkowo, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Jeżeli zebrane materiały potwierdzą ten fakt, rodzice dzieci będą musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za narażenie swoich pociech na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prawo przewiduje nawet karę 5 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.