pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4265

Wybiorą nowe władze w ZNP

Kończy się kolejna kadencja w Związku Nauczycielstwa Polskiego. ZNP istnieje od 1905 roku i cieszy się zaufaniem wśród nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Na terenie miasta i gminy Pszczyna jego członkami jest prawie 30% wszystkich zatrudnionych w oświacie. Zadaniem Związku jest dbanie o interesy swoich członków, ale z dobrodziejstw działalności ZNP korzystają wszyscy pracownicy resortu.

ZNP, Związek Nauczycielstwa Polskiego
W ZNP wybiorą nowe władze · fot. Renata Zborowska


Na szczeblu najniższym pertraktujemy z organami samorządowymi w sprawach zatrudnienia i wynagradzania pracowników niepedagogicznych, pośredniczymy w rozstrzyganiu trudnych spraw, udzielamy pomocy prawnej i finansowej potrzebującym. Prowadzimy szereg działań mających na celu poprawę warunków pracy w placówkach oświatowych. W ramach współpracy w organami wyższego szczebla opiniujemy wnioski, uchwały, ustawy, rozporządzenia, pilotujemy zmiany, protestujemy przeciwko zmianom na gorsze w oświacie.

Udało nam się zrealizować wiele postulatów, z czego skorzystali wszyscy pracownicy oświaty.

Działalność obecnych władz dobiega końca. Skończyła się kampania sprawozdawczo - wyborcza w ogniwach, ogniskach i sekcjach związkowych. Nadszedł czas na wybory nowych władz.

Konferencję sprawozdawczo - wyborczą zaplanowano na sobotę 26 kwietnia o godzinie 10.00. Ustępujący Zarząd Oddziału przedstawi szczegółowe sprawozdanie ze swojej działalności w kadencji 2010 - 2014. Następnie głosami delegatów zostanie wyłoniony nowy Prezes oraz cały skład Zarządu Oddziału na kolejną kadencję. Konferencja odbędzie się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.

Samorządy lokalne bardzo cenią sobie współpracę z ZNP i uważają Związek za cennego partnera do rozmów, negocjacji i ogólnie pojętej działalności oświatowej.

W imieniu ustępującego Zarządu Oddziału ZNP dziękuję wszystkim członkom funkcyjnym i szeregowym za cztery lata owocnej współpracy, za udział w wielu imprezach sportowych i kulturalnych, zaangażowanie w działalność na rzecz oświaty.

Mamy nadzieję, że nowe władze kontynuować będą to, co rozpoczęliśmy w tej i poprzedniej kadencji, jeżeli chodzi o współpracę z JST oraz nie dopuszczą do dalszej degradacji zawodu nauczycielskiego i niszczących zmian w oświacie.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.