pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2668

Zespół Szkół nr 1 w Belgii i Francji

Tradycją Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie stały się warsztaty historyczno - językowe. W tym roku uczniowie szkoły poszerzali wiedzę na temat Belgii oraz Francji. W trakcie kilkudniowego wyjazdu zwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie - Brugię. W mieście tym ujęła nas Dzielnica Markt oraz Burg. Bardzo relaksującym punktem programu stał się dla nas rejs stateczkiem po miejscowych kanałach.

Kolejny dzień spędziliśmy w Brukseli. Zwiedziliśmy Górne i Dolne Miasto. Oczywiście na naszej trasie nie mogło zabraknąć fontanny Mannenken Pis oraz Parlamentu Europejskiego.

Po wojażach w Belgii, ruszyliśmy na podbój Paryża. A tam urzekła nas dzielnica Montmarte, Centrum Pompidou, Katedra Notce - Dame, Saint Chapelle, Pont Neuf, Palas de Justice, Łuk Triumfalny oraz Conciergerie. Wielu wrażeń dostarczyła nam wizyta na Wieży Eiffla! Po trudach zwiedzania odpoczywaliśmy spacerując po Polach Elizejskich.

Zespół Szkół nr 1 w Belgii i Francji · fot. Elżbieta Jasińska


W czasie naszych warsztatów, uczniowie odwiedzili również cmentarz Pere Lachaise, gdzie spoczywają Fryderyk Chopin, Milier, Jim Morrisom. Mogliśmy również podziwiać zabytki kultury materialnej zebrane w muzeum Luwru. Dużo przyjemności sprawił nam także rejs statkiem po Sekwanie.

W trakcie warsztatów uczniowie wykonywali powierzone im przez nauczycieli zadania - rozwiązywali przygotowane wcześniej testy, pracowali w grupach. Zadania te miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu historii, biologii, religii oraz języka francuskiego. Wśród zadań pojawiły się także wyzwania artystyczne. Najlepsze testy oraz prace zostaną nagrodzone.

Elżbieta Jasińska - nauczyciel historii

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.