pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2085

Dzieci i młodzież o bezpieczeństwie

Już tradycyjnie, policjanci z Pszczyny wraz z nauczycielami spotkali się w Goczałkowicach Zdroju, aby sprawować pieczę nad przebiegiem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Jako główny cel tego przedsięwzięcia wyznaczono poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku, ku miłemu zaskoczeniu jury, uczestniczy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom jazdy na rowerze.

Policjanci z pszczyńskiej komendy od kilku tygodni uczestniczyli w organizowanych na terenie wybranych szkół eliminacjach do zawodów powiatowych. Turniej bowiem, ma charakter wieloetapowy. Każdy etap ma za zadanie wyłonić laureatów, którzy przechodzą do kolejnych eliminacji na wyższym szczeblu, aż do ogólnopolskiego finału.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym - 14.04.2014 · fot. Policja


W Zespole Szkół w Goczałkowicach Zdroju, odbył się finał rowerowych potyczek pomiędzy drużynami szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na hali zebrali się uczniowie 6 podstawówek i 6 gimnazjów. Trzyosobowe drużyny zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności w trzech konkurencjach: teście z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym, jeździe na rowerze oraz udzielaniu pierwszej pomocy. Wyłonione z grona pedagogicznego jury bacznie przyglądało się poczynaniom swoich podopiecznych. "Rozstawieni" na sali sportowej sędziowie odejmowali punkty karne startującym uczestnikom toru rowerowego. Fachowiec z pszczyńskiej drogówki natomiast kontrolował przebieg testu.

Wśród uczniów szkół podstawowych bezapelacyjnie wygrała drużyna z Miedźnej. Natomiast w starszej grupie, reprezentującej gimnazjalistów, triumf przypadł uczniom ze Studzionki.

Najlepszym puchary i nagrody wręczyli dyrekcja szkoły i przedstawiciele pszczyńskiej policji - kom. Marek Źrebiec i aspiranci Marek Dzida oraz Bogusław Michalik.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.